آئودی نسل سوم از مدل تی‌تی را به طور رسمی رونمایی کرد. این خودرو همراه با مدل تقویت شده تی‌تی‌اس با موتور ۳۱۰ اسب بخاری برای نخستین بار در ژنو نمایش داده خواهد شد. 
آئودی اولین بار این مدل را در سال ۱۹۹۸ به بازار عرضه کرد. در آن زمان طراحی تی‌تی در عین سادگی بسیار نوآورانه و متحورانه بود. آئودی در نسل بعدی فرم اولیه را حفظ کرد و حالا نسل سوم این خودرو را هم با نگاهی محافظه‌کارانه و بدون هیچ تغییر جنجالی به بازار عرضه می‌کند. در مدل جدید جلوپنجره و چراغ‌های جلو با چهره مدل‌های جدید آئودی هماهنگ شده و تاکید بیشتری بر گلگیرها شده است. 
با طول ۴.۱۸ متر، نسل جدید تی‌تی دقیقا هم اندازه نسل کنونی این خودرو است. اما فاصله بین دو محور آن ۳۷ میلی‌متر بیشتر شده و به ۲۵۰۵ میلی‌متر افزایش یافته است. عرض ماشین ۱۸۳۲ میلی‌متر و ارتفاعش مانند نسل کنونی ۱۳۵۳ میلی‌متر است. ماشین همچنان فرم ۲+۲ را حفظ کرده است اما جای پای صندلی‌های عقب کمی بیشتر شده است و جای صندوق عقب هم ۱۳ لیتر از نسل کنونی بیشتر شده و به ۳۰۵ لیتر افزایش یافته است.
مانند دیگر مدلهای اخیر گروه فولکس‌واگن تی‌تی جدید بر روی پلتفرم MQB این کارخانه ساخته می‌شود. به جز TT تا الان فولکس‌واگن گلف، آئودی A3 و سئات لئون بر روی این شاسی ساخته شده‌اند. 

تی‌تی به طور استاندارد دیفرانسیل جلو است اما سیستم دو دیفرانسیل کواترو در مدل‌های ارزانتر سفارشی و در مدلهای TTS و TT RS به صورت استاندارد عرضه می‌شود. 
شاسی MQB از آلیاژهای محکم فولاد ساخته شده و بخش عمده‌ای از بدنه ماشین هم از جنس آلومینیوم است. به هم دلیل وزن ماشین با موتور دو لیتری ۵۰ کیلوگرم نسبت به مدل کنونی کمتر شده و به ۱۲۳۰ کیلوگرم رسیده است.
چراغهای جلوی ماشین از نوع زنون است اما به طور سفارشی آئودی رشته لامپ‌های ال‌ائی‌دی را نصب می‌کند که برای اولین بار در مدل A8 سال آن را معرفی کرد. 
در پشت تی‌تی، بادگیرد متحرکی وجود دارد که در سرعت بالای ۱۲۰ کیلومتر فعال می‌شود تا ایستایی ماشین در سرعت‌های بالا حفظ شود. مدل تقویت شده TTS به رسم دیگر مدلهای مشابه در آئودی با چهار خروجی اگزوز ساخته می‌شود و به این ترتیب از مدلهای معمولی متمایز خواهد شد.
نسل جدید تی‌تی با داشبوردی کاملا جدید عرضه می‌شود که به داشبورد مدل A3 شبیه است. آئودی این ماشین را بدون نمایشگر در وسط داشبورد عرضه کرده و اطلاعات خودرو در صفحه‌ای مقابل راننده در پشت فرمان نشان داده می‌شود.
آئودی تی‌تی و تی‌تی‌اس را در ابتدا با سه موتور مختلف چهار سیلندر توربو با سیستم تزریق مستقیم سوخت به بازار عرضه می‌کند. قدرت این موتورها بین ۱۸۴ اسب بخار تا ۳۱۰ اسب بخار است. 

ضعیفترین مدل با موتور توربو دیزل دو لیتری عرضه می‌شود. این مدل دنده دستی دارد و دیفرانسیل جلو است. تی‌تی با این موتور ۱۸۴ اسب بخاری ظرف ۷.۲ ثانیه سرعتش را از صفر به صد کیلومتر در ساعت می‌رساند و حداکثر سرعتش ۲۳۵ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت این مدل ۴.۲ لیتر در هر صد کیلومتر است و ۱۱۰ گرم در هر کیلومتر دی‌ اکسید کربن تولید می‌کند. 
موتور دو لیتری بنزینی با دو قدرت ۲۳۰ اسب بخار و ۳۱۰ اسب بخار عرضه می‌شود. شتاب مدل ۲۳۰ اسب بخاری شش ثانیه و حداکثر سرعتش به صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. البته با اضافه کردن سیستم دو دیفرانسیل و جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک شتاب ماشین به ۵.۳ کاهش می‌یابد. مصرف سوخت این مدل ۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر است و ۱۵۰ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. 
قوی‌ترین مدل در حال حاضر تی‌تی‌اس است. شتاب این مدل ۴.۷ ثانیه است و حداکثر سرعتش به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. 
تی‌تی را می‌توان با یازده رنگ و یازده طرح رینگ مختلف سفارش داد. هفت رنگ برای اولین بار در این مدل معرفی می‌شود و  دو رنگ برای اولین بار است که در مدلهای آئودی عرضه می‌شود. دو رنگ مشکی و آبی ویژه مدل تی‌تی‌اس هم قابل سفارش است. چرخهای ماشین به طور استاندارد ۱۷ اینچی است اما چرخهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ اینچی هم برای این مدل قابل سفارش است. 
این ماشین اواخر سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه خواهد شد و هنوز قیمت آن به طور رسمی اعلام نشده است.