ب ام و از نسل ششم سری هفت پرده برداری کرد. باواریایی‌ها در طراحی بدنه نسل جدید لوکس‌ترین ماشین خود روش تکاملی محافظه کارانه خود را ادامه داده‌اند اما ماشین از درون متحول شده تا بتواند پنجه در پنجه رقیبان پرقدرتش بیاندازد. 
نسل جدید سری هفت بزرگترین نمایشگر اطلاعات خودرو بر روی شیشه جلو را در بین رقیبانش دارد، برای اولین بار راننده می‌تواند در آن با حرکت دست سیستم صوتی و دیگر بخش‌های خودرو را کنترل کند و جعبه دنده‌اش با اتصال به سیستم راه‌یاب ماهواره‌ای مناسب‌ترین دنده را با توجه به مسیر و جاده انتخاب می‌کند. به علاوه ماشین کامل‌ترین سیستم پارک اتوماتیک را دارد که می‌تواند بدون حضور راننده در ماشین هم خود را پارک کند. 
در نگاه اول ظاهر نسل ششم با نسل پنجم تفاوت چندانی ندارد و نسبت‌های دو خودرو و اندازه‌شان تقریبا یکی است. با نگاهی دقیق‌تر می‌توان دید مدل جدید با چراغ‌های جدید، جلوپنجره بزرگ‌تر، جزییات بیشتر در سپرجلو خود را از نسل پیش متفاوت نشان می‌دهد. نوارهای آب کروم دور پنجره‌ها و زیر در هم ماشین را لوکس‌تر از نسل پیش کرده است. 

طول ماشین ۵۰۹۸ میلی‌متر، ارتفاعش ۱۹۰۲ میلی‌متر و عرضش ۱۴۷۸ میلی‌متر است. ب ام و سری هفت را در دو مدل معمولی و کشیده می‌سازد و طول مدل کشیده ۱۳۹ میلی‌متر بیشتر است. فاصله بین دو محور در مدل معمولی ۳۰۷۰ میلی‌متر و در مدل کشیده ۳۲۱۰ میلی‌متر است. 
داخل ماشین هم با نگاهی تکاملی طراحی شده است و هیچ بخشی غریبه و تازه نیست. با این حال داشبورد به طور کامل از نو طراحی شده و تزیینات خودرو هم کاملا جدید است. از جمله بخش‌های قابل توجه گرافیک‌های جلو داشبورد است که بسته به نوع رانندگی اطلاعات را به رنگ آبی، سفید یا قرمز نمایش می‌دهد. فرمان و صندلی‌های جلوی ماشین هم جدید است و سیستم گرم‌کن و سرد‌کن و ماساژ دارد. سیستم شارژ بدون سیم تلفن همراه هم در ماشین ارائه می‌شود. 
سیستم گرم‌کن نه تنها صندلی‌ها و فرمان بلکه زیردستی‌های روی در و کنسول را هم شامل می‌شود. چراغ‌های روی سقف شیشه‌ای ماشین را می‌توان به شش رنگ مختلف تغییر داد و ابعاد سیستم نمایش اطلاعات خودرو روی شیشه جلو ۷۵ درصد بزرگ‌تر شده است. سیستم صوتی ماشین از مارک «بوئرز اند ویلکینز» است که ۱۴۰۰ وات قدرت دارد و صدا را به صورت فراگیر از شانزده بلندگو برای سرنشینان پخش می‌کند. 

از همه مهمتر اما به کارگیری سیستم تشخیص حرکت دست است. این اولین بار است که چنین سیستمی در یک خودرو تولید انبوه ارائه می‌شود. با آن راننده نیازی به فشار داد دگمه برای مثلا کم و زیاد کردن صدا ندارد و برای فرمان دادن به سیستم صوتی تنها دست خود را تکان می‌دهد. راننده با همین روش می‌تواند تلفن خود را جواب دهد یا سیستم راه یاب ماهواره‌ای را کنترل کند. 
موتورهای ماشین نسبت به نسل پنجم تغییر زیادی نکرده‌اند و ب ام و تنها آنها را به روز کرده است. قوای محرکه شامل موتورهای شش سیلندر بنزینی و دیزل و یک موتور هشت سیلندر است. قوی‌ترین مدل ۷۵۰آی اکس درایو است که موتور هشت سیلندر ۴.۴ لیتری بنزینی‌اش ۴۵۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر آن ۴.۴ ثانیه است و حداکثر سرعتش به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. مصرف سوخت ماشین ۸.۳ لیتر در هر صد کیلومتر است. 
مدل ۷۴۰آی به موتور شش سیلندر سه لیتری بنزینی مجهز است که ۳۲۶ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. شتاب ماشین ۵.۵ ثانیه است و مصرف سوختش هفت لیتر در هر صد کیلومتر است. 

مدل ۷۳۰ دی موتور شش سیلندر سه لیتری دیزل دارد. شتاب این خودرو با موتور ۲۶۵ اسب بخاری ۶.۱ ثانیه است و مصرف سوخت آن تنها ۴.۹ لیتر در هر صد کیلومتر است. این مدل را می‌توان با سیستم اکس‌درایو سفارش داد که در این صورت نیروی موتور به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. 
کم مصرف‌ترین مدل ۷۴۰ ائی است که از ترکیب یک موتور چهار سیلندر ۲۵۸ اسب بخاری و یک موتور الکتریکی نیرو میگیرد. این سیستم در مجموع ۳۲۶ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. شتاب این مدل ۵.۶ ثانیه است و حداکثر سرعتش ۲۴۰ کیلومتر در ساعت. ماشین با نیروی موتور الکتریکی می‌تواند تا حداکثر ۱۲۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد و تا ۴۰ کیلومتر حرکت کند. مصرف سوخت این مدل ۲.۱ لیتر در هر صد کیلومتر است و تنها ۴۹ گرم در هر کیلومتر دی‌ اکسید کربن تولید می‌کند. 
همه مدلهای ب ام و سری هفت نسبت به مدل مشابه در نسل کنونی چابک‌تر و کم مصرف‌تر شده است. علت اصلی بهبود عملکرد سبک‌تر شدن ماشین است. مهندسان ب ام و با استفاده از فیبرکربن در ساخت بدنه ماشین وزن آن را نسبت به نسل قبل تا ۱۳۰ کیلوگرم کاهش داده‌اند.
ب ام و نسل جدید سری هفت را از پاییز امسال به بازار عرضه خواهد کرد. قیمت این خودرو در بازار آمریکا از ۸۲ هزار و ۲۵۰ دلار شروع شده و قیمت پایه گران‌ترین مدل نزدیک به صد هزار دلار است.