اولین تصاویر رسمی نسل جدید رنو مگان در آستانه رونمایی آن در نمایشگاه فرانکفورت منتشر شد. نسل چهارم مگان در بیستمین سال عرضه این خودرو از زمستان آینده به بازار عرضه می‌شود.

موفقیت اخیر پژو ۳۰۸، طراحان رنو را به تکاپو انداخته تا ماشینی با کیفیت بهتر به بازار عرضه کنند. اگر تاکنون مگان خود را رقیبی برای فورد فوکوس میدید، حالا با جدیت بیشتر فولکس‌واگن گلف را هدف قرار داده است.

به همین دلیل است که طراحان رنو به جای آنکه آن را شبیه به یک کلیو بزرگ طراحی کنند، شباهت آن را به سدان بزرگ تالیزمان بیشتر کرده‌اند.
رنو مگان
در جلو، چراغ‌های ال‌ائی‌دی روز تالیزمان با آرم بزرگ رنو در مدلهای کلیو و کپچر ترکیب شده است. بخش عقب خودرو هم با الهام از مدلهای قاجار و کلیو طراحی شده، اما چراغ‌ها متفاوت است و نوار باریک آن در طول روز هم روشن می‌ماند.

تصاویر داخل خودرو هنوز منتشر نشده اما براساس عکس‌های غیررسمی، داخل خودرو به یک نمایشگر لمسی بزرگ و عمودی شبیه به رنو اسپاس مجهز شده است. گفته می‌شود رنو برای اولین بار در این کلاس خودرو می‌خواهد سیستم نمایش اطلاعات بر روی شیشه جلو را هم عرضه کند.


رنو این مدل را بر روی شاسی مشترک رنو-نیسان می‌سازد که به تازگی نیسان پولسار بر روی آن عرضه شده است. نسل جدید ۴۷ میلی‌متر در جلو و ۳۹ میلی‌متر در عقب پهن‌تر از نسل سوم مگان است و ارتفاعش هم کمتر شده است. فاصله بین دو محور هم ۲۸ میلی‌متر بیشتر شده اما تفاوت در شیب عقب باعث شده فضای سرنشینان در نسل جدید بیشتر شود.

رنو آشکارا پذیرفته که مهمترین مشکل مدلهای مگان کیفیت ساخت آن بوده و می‌خواهد موفقیت مدلهای کلیو و کپچر را در کیفیت ساخت در مگان هم تکرار کند.

رنو همچنین تصاویری از مدل مگان جی‌تی را هم منتشر کرده است. این خودرو با الهام از مدلهای بخش «رنواسپرت» تجهیز شده است. رینگ ۱۸ اینچی، جلوپنجره مشبک و صندلی‌های اسپرت از جمله امکاناتی است که در مدل جی‌تی عرضه می‌شود. مدل جی‌تی را می‌توان با قوای محرکه مختلف بنزین و دیزل سفارش داد. گفته می‌شود قوی‌ترین موتور دولیتری چهار سیلندر با قدرت ۲۷۱ اسب بخار است.