لامبورگینی پیش از عرضه نسل جدید گالاردو در سال ۲۰۱۳، آخرین نمونه سفارشی نسل فعلی این مدل را در نمایشگاه پاریس رونمایی می‌کند.

لامبورگینی مدل گالاردو را در سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه کرد. بعد از گذشت نزدیک به ده سال، فروش این خودرو رو به کاهش گذاشته است و لامبورگینی تنها توانسته با‌عرضه نمونه‌های سفارشی یا تقویت شده از کوچکترین مدل خود، سطح فروش را همچنان حفظ کند. اگرچه این کارخانه از سال ۲۰۰۹ تا کنون نتوانسته از فروش خود سودی کسب کند.

اما از سال آینده لامبورگینی استراتژی تهاجمی‌تری خواهد داشت. بنا بر سیاست افزایش تولید فولکس‌واگن، مالک کارخانه لامبورگینی، این سازنده خودروهای اسپرت ایتالیایی تا سال ۲۰۱۶ شش مدل جدید به بازار عرضه خواهد کرد.

اگرچه همه چشم‌ها به مدل اوروس {+}، اولین شاسی‌بلند سوپراسپرت جهان است، اما در‌واقع برای موفقیت لامبورگینی، نسل جدید گالاردو به همان اندازه اهمیت دارد.

اشتراک با آئودی

هنوز هیچ تصویر یا طرحی از نسل جدید گالاردو منتشر نشده است. شایع شده لامبورگینی در نمایشگاه پاریس امسال ممکن است نسل جدید گالاردو را نمایش دهد، اما براساس خبرهای دقیق‌تر، این خودرو در نمایشگاه سال آینده فرانکفورت رونمایی می‌شود.

موتور گالاردو جدید، مانند نسل کنونی این خودرو، با آئودی R8 مشترک است. یک موتور ده سیلندر خورجینی که می‌تواند حدود۵۸۰ اسب بخار نیرو تولید کند، شتاب صفر تا صد کیلومترش ۳.۴ ثانیه است و حداکثر سرعت ماشین با این موتور به‌ ۳۲۶ کیلومتر  در ساعت می‌رسد و گفته می‌شود مصرف سوخت ماشین با ۱۵ درصد بهبود به نزدیک ۱۲ لیتر در هر صد کیلومتر رسیده است.

ایده‌ای از نسل بعدی آئودی R8

رونق در چین

لامبورگینی گالاردو و آئودی R8 براساس پلتفرم اسپرت کارخانه آئودی ساخته می‌شود که نامش MMS است. آئودی R8 یک سال دیرتر از گالاردو عرضه خواهد شد و موتورش ۵۵ اسب بخار از برادر خوانده‌ ایتالیایی‌اش ضعیفتر است. با پیوستن پورشه به گروه فولکس‌واگن قرار است در بلند مدت این دو خودرو براساس پلتفرمی مشترک با محصولات پورشه ساخته شود.

نام گالاردو جدید ‌LB724 خواهد بود. به دلیل استفاده از مواد ترکیبی در ساخت بدنه، وزن ماشین ۳۰ کیلوگرم سبکتر از نسل فعلی است.

یک سال بعد از عرضه مدل کوپه، لامبورگینی نمونه اسپایدر گالاردو را با نام (LB725) به بازار عرضه می‌کند و در سال ۲۰۱۵ نمونه سوپرلاگرا با موتور ۵۹۰ اسب بخاری از این ماشین ساخته خواهد شد. قرار است در سال ۲۰۱۷ و در میانه عمر خودرو، تغییراتی در ظاهر آن داده شود و یک سال بعد از آن گالاردو با موتور ۶۰۰ اسب بخاری به بازار عرضه خواهد شد.

فروش لامبورگینی امسال به لطف رونق بازار چین و عرضه مدل جدید آونتادور فروش خوبی داشته است و امیدوار است بتواند بعد از چند سال ضرر، امسال سودآور باشد.

این کارخانه سال آینده مدل بدون سقف آونتادور را به بازار می‌فرستد و مدل سستو المنتو {+} را در تعدادی بسیار کم و با قیمتی نزدیک به دو میلیون یورو خواهد ساخت.