مرسدس-بنز از سال آینده با عرضه کلاس سی کوپه رقابت با ب ام و سری۴ و آئودی ای۵ را جدی خواهد کرد. کوپه جدید قرار است ماه آینده در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شود و از پاییز با چهار موتور بنزینی و دو موتور دیزل به عنوان مدل ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد. مدلهای بدون سقف و تقویت شده ای‌ام‌جی هم در طول سال ۲۰۱۶ به این کلاس اضافه می‌شود. 
ماشین در جلو بسیار شبیه به نسل جدید کلاس سی است اما بخش پشت آن با الهام از کلاس اس کوپه طراحی شده است. ابعاد ماشین نسبت به کوپه کنونی کلاس سی بزرگتر است. طول آن ۹۵ میلی‌متر و عرضش ۴۰ میلی‌متر بیشتر شده است و فاصله بین دو محور آن هم ۸۰ میلی‌متر از مدل فعلی بیشتر است. با افزایش حجم ماشین فضا برای سرنشینان جلو بیشتر شده اما در عوض به خاطر شیب‌دار بودن سقف جای سرنشینان عقب و فضای صندوق کاهش یافته است. ماشین ۱۵ میلی‌متر از مدل سدان کلاس سی خوابیده‌تر است. 
در ساخت نسل جدید کلاس سی کوپه تا حد زیادی از آلومینیوم استفاده شده تا سبک‌تر باشد. در عین حال شاسی برای ایمنی بیشتر و سواری چابک‌تر محکم‌تر ساخته شده است. 

طراحی داخل ماشین با سدان هیچ فرقی ندارد. سیستم‌های ایمنی «هشدار خطر تصادف»، «ترمزگیری خودکار» و «هشدار هشیاری راننده» به صورت استاندارد روی همه مدلها عرضه می‌شود. با این سیستم‌ها خودرو در سرعت‌های بالای ۷ کیلومتر در ساعت در صورت احساس خطر تصادف به راننده هشدار صوتی می‌دهد، در صورتی که راننده برای جلوگیری از خطر اقدام نکند، ترمزها را تا سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت به طور خودکار فعال می‌کند و در صورتی که احساس کند راننده هشیار نیست هم فعال شده و به او هشدار می‌دهد. 
سیستم‌های دیگر نظیر دنبال کردن خودکار ماشین‌ جلو در ترافیک، رصد خودروهایی که از چهارراه عبور می‌کنند و نگه داشتن ماشین بین دو خط جاده هم به صورت سفارشی روی خودرو نصب می‌شود. سیستم تهویه مطبوع خودرو هم به راهیاب ماهواره‌ای متصل است و به این ترتیب هنگامی که خودرو وارد تونل شود، دریچه‌های ورودی هوا به طور خودکار بسته می‌شود تا بهترین هوا به داخل کابین فرستاده شود. خودرو به سیستم پارک خودکار و دوربین ۳۶۰ درجه هم متصل است و راه‌یاب ماهواره‌ای آن هم ترافیک را به طور لحظه به لحظه گزارش می‌دهد. 

کلاس سی کوپه ابتدا با چهار موتور بنزینی و دو موتور دیزل عرضه می‌شود. کوچکترین موتور بنزینی ۱.۶ لیتری چهار سیلندر است که در مدل سی۱۸۰ عرضه می‌شود. این موتور ۱۵۶ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. موتور مدل سی۲۰۰ دو لیتری با قدرت ۱۸۴ اسب بخار است و مدل سی۲۵۰ با موتور ۲۱۱ اسب بخاری عرضه می‌شود. قوی‌ترین موتور روی مدل سی۳۰۰ نصب می‌شود که آن هم دولیتری و با قدرت ۲۴۵ اسب بخار است. 
موتورهای دیزل هم دولیتری و چهار سیلندر هستند و ۱۷۰ و ۲۰۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کنند. 
مرسدس-بنز هنوز قیمت نسل جدید کلاس سی کوپه را اعلام نکرده اما گمان می‌رود مانند مدل سدان گران‌تر از نسل کنونی باشد و قیمت پایه آن از زیر چهل هزار دلار به بالا تخمین زده می‌شود.