مزدا اعلام کرد که در نمایشگاه توکیو از کانسپت جدیدی رونمایی خواهد کرد که مبنای ساخت نسل جدید مزدا ۶ خواهد شد. 
این کانسپت که نامش تاکری است، تازه‌ترین مدل مزدا است که براساس فلسفه طراحی جدید این شرکت و توسط آکیرا تاماتانی، مدیر طراحی مزدا، طراحی شده است. نامی که مزدا برای زبان جدید طراحی خود انتخاب کرده کودو یا روح حرکت است. 

این شرکت تا کنون دو کاسنپت شیناری {لینک} و میناگی {لینک} را در نمایشگاه‌های پاریس و ژنو نمایش داده و قرار است مدل جدید MX-5 اولین مدل مزدا با چهره‌ای تازه باشدکه بهار آینده به بازار عرضه می‌شود. 
مزدا همزمان با‌عرضه CX-5 جدید موتور دیزل ۲.۲ لیتری تازه‌ای هم با تکنولوژی اسکای اکتیو عرضه خواهد کرد که روی نسل جدید مزدا ۶ هم سوار خواهد شد. قدرت این موتور ۱۷۳ اسب بخار است و مصرف سوخت آن تنها ۵.۵ لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود.

مزدا CX-5
اسکای اکتیو نام روشی است که مزدا برای کاهش مصرف سوخت ماشین‌هایش استفاده کرده است. کاهش وزن و توجه به آیرودینامیک در ساخت همه قطعات ماشین مبنای اصلی این روش است. 
مزدا تا یک سال و نیم دیگر نسل جدید مزدا۶ را به بازار خواهد فرستاد و به سرعت بعد از عرضه مدل سدان، مدل‌های هچ‌بک و استیشن هم به بازار عرضه خواهد شد. 
مزدا۶ جدید همچنین با تکنولوژی خاموش شدن موتور هنگام ایستادن ماشین عرضه می‌شود. علاوه بر این ماشین انرژی که هنگام ترمز آزاد می‌شود را در باتری ذخیره می‌کند تا دستگاه‌های الکتریکی ماشین مثل چراغ یا کولر از آن دوباره استفاده کنند. 
این دو تکنولوژی بخشی از برنامه مزدا در ساخت یک ماشین تمام الکتریکی است که گفته می‌شود سه سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد. 
نمایشگاه خودرو توکیو از دوازدهم آذر تا بیستم آذر در این شهر برگزار خواهد شد.