تنها چند هفته به رونمایی از نسل جدید نیسان میکرا در نمایشگاه پاریس مانده، هفته نامه اتواکسپرس براساس پیش‌بینی‌ها طرحی از این خودرو منتشر کرده است.

میکرای جدید کشیده‌تر،‌ پهن‌تر و خوابیده‌تر از نسل کنونی خواهد بود. اما مهم‌ترین تغییر اسپرت‌تر شدن ماشین است.

نیسان پارسال با نمایش کانسپت سووی (Sway) در نمایشگاه ژنو، ایده‌ای از ظاهر خودرو را نمایش داد. انتظار می‌رود میکرا بسیار به این کانسپت شبیه باشد.

مدل کنونی میکرا چندان با استقبال خریداران در اروپا روبرو نشد. خریداران مخصوصا از کیفیت اتاق و امکانات خودرو ناراضی‌اند. به همین دلیل نیسان عرضه نسل جدید را جلو انداخت.

نسل کنونی نیسان میکرا

نسل کنونی نیسان میکرا

سال هچ‌بک‌های کوچک

این خودرو قرار است در سراسر جهان عرضه شود، اما نیسان آن را با توجه به نیازهای خریداران اروپایی طراحی کرده است.

نیسان میکرا بر روی پلتفرم خودروهای کوچک گروه رنو-نیسان ساخته می‌شود. به جز میکرا، نسل جدید مدل «جووک» هم از این پلتفرم استفاده خواهد کرد. نیسان با ظاهر اسپرت‌تر به دنبال خریداران جوان است و احتمالا به خریداران انتخاب‌هایی برای تزیین ظاهر خودرو یا ترکیب رنگ‌ خواهد داد.

نسل جدید نیسان میکرا همزمان با نسل جدید کیا ریو و فولکس‌واگن پولو به بازار عرضه خواهد شد و برای رقابت با این دو خودرو باید کیفیت ساخت اتاق و امکانات خودرو بسیار خوب باشد.

موتورهای خودرو احتمالا یک لیتری سه سیلندر بنزینی و ۱.۵ لیتری دیزل خواهد بود. احتمالا مدل اسپرت‌تری با موتور ۱.۶ لیتری ۱۹۰ اسب بخاری هم ساخته خواهد شد.