پورشه سال ۲۰۱۲ را با انتشار عکس‌های نسل تازه‌ای از مدل باکستر آغاز کرد. کارخانه آلمانی به رسم همیشه، همه نشانه‌های ظاهری مدل پیشین را در طراحی این خودرو حفظ کرده اما هم بدنه و هم شاسی ماشین را به طور کامل تغییر داده است. 
چراغ‌های جلو با الهام از نسل جدید ۹۱۱ تغییر کرده و ورودی هوای کنار درها هم شبیه به مدل کارار جی تی بزرگ‌تر شده است. چرخ‌های بزرگ‌تر و فرو رفتگی روی درها باعث شده تا خودرو عضلانی‌تر و اسپرت‌تر به نظر برسد. 
مثل نسل پیشین، باکستر در دو نوع استاندارد و S عرضه می‌شود، اما هر دو مدل نسبت به نسل پیشین سبک‌تر، کم‌مصرف‌تر و قوی‌ترند. مدل استاندارد با موتور شش سیلندر ۲.۷ لیتری خود، ۲۶۵ اسب بخار قدرت دارد. در حالی که قدرت نسل پیشین باکستر استاندارد با موتوری ۲.۹ لیتری، ده اسب بخار کمتر نیرو تولید می‌کرد.  
موتور شش سیلندر ۳.۴ لیتری باکستر S جدید هم ۳۱۵ اسب بخار نیرو دارد که پنج اسب بخار از موتور نسل پیشین بیشتر است. اگر چه نسل پیشین باکستر اسپایدر پنج اسب بخار نیرو بیشتر از این مدل تولید می‌کرد. 
هر دو مدل از سیستم تزریق سوخت مستقیم استفاده می‌کنند که پیشتر تنها در موتورهای بزرگ‌تر عرضه می‌شد. علاوه بر موتورهای بهتر، نسل جدید باکستر به سیستم خاموش شدن اتوماتیک هنگام ایستادن خودرو، سیستم مدیریت گرما با بازده بیشتر و سیستم ذخیره الکتریسیته مجهز شده‌اند. 

با هر دو موتور یه جعبه دنده دستی پنج سرعته عرضه می‌شود اما خریداران می‌توانند جعبه دنده هفت سرعته با کلاچ دوگانه هم برای ماشین خود سفارش دهند. پورشه ادعا می‌کند شتاب خودروهایش با جعبه دنده اتوماتیک بیشتر است. با این جعبه دنده شتاب صفر تا صد پورشه باکستر استاندارد ۵.۷ ثانیه و شتاب باکستر با موتور قوی‌تر ۵ ثانیه است. شتاب با جعبه دنده دستی اعلام نشده است. 
پورشه همزمان اعلام کرده است که برنامه‌اش برای تولید یک مدل دو نفره کوچکتر از باکستر را فعلاً به تعویق خواهد انداخت. فولکس‌واگن، شرکت مالک پورشه، در سال ۲۰۰۹، کانسپتی بلو اسپرت را در نمایشگاه خودرو آمریکای شمالی به رونمایی کرد که قرار بود مبنای ساخت خودرویی اسپرت دونفره برای بازار آمریکا شود. آئودی و پورشه هم بعد اعلام کردند که براساس این کانسپت مدل‌هایی عرضه خواهند کرد. 
آمریکا، بزرگترین بازار خودروهای اسپرت است. اما ظاهراً جاناتان براوئینگ، مدیر فولکس‌واگن آمریکا مطمئن نبود که بتواند سالانه پنجاه‌هزار دستگاه از این مدل بفروشد و با این پیش‌بینی، تولید این مدل به صرفه نبود. 
پورشه هم این هفته اعلام کرد که نمی‌خواهد با‌عرضه مدلی تازه، فروش باکستر را به خطر اندازد و  عرضه مدلی کوچکتر را تا ورود نسل تازه‌ای از خریداران به بازار به تعویق خواهد انداخت. 
به این ترتیب فعلاً باکستر کوچکترین اسپرت پورشه باقی خواهد ماند. قرار است این ماشین یک ماه بعد از رونمایی رسمی در نمایشگاه خودرو ژنو، از بهار آینده به بازار عرضه شود. قیمت این ماشین بین پنجاه تا شصت هزار دلار آمریکا اعلام شده است.