پژو نسل جدید ۳۰۰۸ را با تغییرات زیاد به بازار عرضه می‌کند. برخلاف مدل کنونی که بیشتر حالت مینی ون دارد، نسل جدید ۳۰۰۸ بیشتر به شاسی بلند شبیه است. طراحان پژو آن را لوکس و اسپرت طراحی کرده اند تا در بازار شلوغ شاسی بلند‌های کراس اوور به چشم بیاید و می‌گویند این خودرو پیشرفته‌ترین ماشینی است که تاکنون ساخته‌اند.

۳۰۰۸ به طور مستقیم در بازار با نیسان قشقایی و رنو قاجار رقابت خواهد کرد. نسل کنونی که هشت سال پیش به بازار عرضه شد، ترکیبی از یک سواری، مینی‌ون و شاسی بلند بود موفقیت زیادی در بازار نداشت و عرصه را به طور کامل به رقیبان ژاپنی-فرانسوی خود واگذار کرد. حالا پژو امیدوار است جادویی که باعث شد مدل ۳۰۸ کارخانه به خودرویی موفق تبدیل شود را در نسل جدید ۳۰۰۸ تکرار کند.

پژو ۳۰۰۸

۳۰۰۸ جدید بر روی شاسی EMP2 پژو سوار می‌شود که قبلا ۳۰۸ و سیتروئن سی۴ پیکاسو از آن استفاده کردند. این خودرو همچنین اولین مدل پژو است که از نسل جدید سیستم طراحی داشبورد جدید کارخانه به نام «آی کاکپیت» استفاده می‌کند.

در آی کاکپیت فرمان کوچکتر شده و یک نمایشگر هشت اینچی لمسی در داشبورد کنترل‌ها را در خود جا داده است. نمایشگر ۱۲.۳ اینچی روبروی راننده هم دیجیتالی است و راننده می‌تواند به دلخواه اطلاعات را در آن تغییر دهد و قابلیت نمایش نقشه سه بعدی دارد.

پژو ۳۰۰۸

نباید انتظار زیادی از قابلیت‌های خارج از جاده در این خودرو داشت. با این حال پژو می‌گوید سیستم دیفرانسیل جلوی ماشین را به کمک برنامه‌ای به نام «گریپ کنترل» به صورت الکترونیکی بهتر کرده است.

پنج موتور دیزل و سه موتور بنزینی برای ۳۰۰۸ جدید در نظر گرفته شده است و در سال ۲۰۱۹ یک مدل هیبرید-الکتریکی هم به این مجموعه اضافه خواهد شد. موتورها بین ۱۰۰ گرم تا ۱۲۱ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر تولید می‌کنند.

موتورها

موتورهای بنزینی

۱.۲ لیتری PureTech 130 S&S با دنده شش سرعته دستی
۱.۲ لیتری PureTech 130 S&S با دنده شش سرعته اتوماتیک
۱.۶ لیتری THP 165 S&S با دنده شش سرعته اتوماتیک

موتورهای دیزل

۱.۶ لیتری BlueHDi 100 S&S با دنده پنج سرعته دستی
۱.۶ لیتری BlueHDi 120 S&S با دنده شش سرعته دستی
۱.۶ لیتری BlueHDi 150 S&S با دنده شش سرعته اتوماتیک
۲ لیتری BlueHDi 150 S&S با دنده شش سرعته دستی
۲ لیتری BlueHDi 180 با دنده شش سرعته اتوماتیک

برای کمتر شدن مصرف سوخت، ۳۰۰۸ جدید صد کیلوگرم سبک‌تر شده است. طول ماشین با ۴۴۵۰ میلی‌متر هشت سانتی متر کشیده‌تر از مدل فعلی است. عرضش ۱۸۴۰ میلی‌متر و ارتفاعش هم ۱۶۲۰ میلی‌متر است که از نسل کنونی کمی کوتاه‌تر است. فضای سرنشینان، مخصوصا در عقب خودرو بیشتر شده و جای بار هم با ۹۰ لیتر افزایش به ۵۲۰ لیتر رسیده است. با خواباندن صندلی‌های عقب می‌توان فضای بار را به ۱۵۸۰ لیتر افزایش داد.

۳۰۰۸ پاییز امسال در نمایشگاه خودروی پاریس به طور رسمی رونمایی خواهد شد.