فیات قصد دارد کمتر از دو هفته دیگر و در نمایشگاه خودرو فرانکفورت از نسل سوم مدل پاندا رونمایی کند. 
سومین نسل از این ماشین محبوب ایتالیایی ۳۱ سال بعد از عرضه اولین نسل از این ماشین معرفی می‌شود، نسبت به مدل پیشین جادارتر طراحی شده است و به تکنولوژی بیشتری مجهز است. با این حال فیات همچنان ادعا می‌کند که در این مدل جدید همچنان شخصیت «شوخ و شاداب» ماشین را حفظ کرده است. 
از نظر ظاهری فیات همه نسبت‌ها و فرم‌های نسل دوم را تقریباً حفظ کرده و تنها خطوط ماشین را گردتر کرده است. نسل جدید پاندا با طول ۳۶۵۰ میلی‌متر، عرض ۱۶۴۰ میلی‌متر و ارتفاع ۱۵۵۰ میلی‌متر ۱۱ سانتی‌متر کشیده‌تر، شش سانتی‌متر پهن‌تر و یک سانتی‌متر بلندتر از نسل دوم این مدل است و بنابراین جای سرنشینان در این خودرو کمی بازتر خواهد بود. 

نسل دوم فیات پاندا (۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱)
این خودرو به صورت استاندارد دیفرانسیل جلو خواهد بود ولی مدل دو دیفرانسیل آن هم در آینده به بازار خواهد آمد. چهار موتور مختلف برای این ماشین در نظر گرفته شده است. حجم کوچکترین موتور ۸۷۵ سی‌سی است که ۶۴ اسب بخار قدرت دارد. امکان سفارش همین موتور با توربوشارژر هم وجود دارد که قدرت موتور را به ۸۴ اسب بخار افزایش می‌دهد. علاوه بر این یک موتور ۱.۲ لیتری چهار سیلندر بنزینی با قدرت ۶۸ اسب بخار و یک موتور ۱.۳ لیتری دیزل با قدرت ۷۴ اسب بخار هم روی این ماشین سوار می‌شود. 
طراحی داخل ماشین به طور کلی تغییر کرده است و از جمله امکانات جدید، سیستم کنترل پیشرفته‌ای است که فیات با همکاری شرکت تام‌تام‌ ساخته است. همینطور مدل جدید پاندا به سیستمی مجهز است که فیات آن را با همکاری مایکروسافت ساخته و با آن می‌توان از طریق ارتباط بلوتوث یا USB، تلفن‌ همراه یا دستگاه پخش موسیقی دیجیتال را به سیستم کنترل ماشین وصل کرد و علاوه بر تماس تلفنی، آهنگ‌های ذخیره شده در این دستگاه‌ها را هم شنید. 
از دیگر تکنولوژی‌های جدیدی که در نسل تازه پاندا معرفی شده است، سیستمی هوشمند برای جلوگیری از تصادف است که به طور خودکار هنگام خطر ترمز‌ها را فعال می‌کند. همینطور سیستم خاموش شدن خودکار موتور هنگام توقف، چراغ‌هایی برای رانندگی در روز نیز از دیگر امکانات پاندا است. 

نسل اول فیات پاندا (۱۹۸۰ تا ۲۰۰۳)
فیات این مدل جدید را در سه تیپ با ده رنگ بدنه، چهار طرح تودوزی و چهار طرح رینگ به خریداران عرضه می‌کند و بنابراین می‌توان آن را در ششصد حالت مختلف سفارش داد. 
فیات پاندا یکی از پرفروش‌ترین هچ‌بک‌های کوچک در اروپا است. از زمانی که اولین نسل این ماشین در سال ۱۹۸۰ به بازار عرضه شد تا کنون شش و نیم میلیون دستگاه پاندا فروخته شده است. اما با معرفی رقبایی تازه در این کلاس از جمله مدل جدید فولکس واگن آپ، فیات اکنون با نگرانی بیشتری آمار فروش پاندا را دنبال خواهد کرد. 
تولید این ماشین از اواخر سال ۲۰۱۱ در کارخانه فیات در شهر ناپل آغاز خواهد شد.