لندروور پیش از رونمایی رسمی نسل جدید رنج‌روور در نمایشگاه پاریس، تصاویر و جزییات فنی این خودرو را منتشر کرده است. 
چهارمین نسل از رنج‌روور در ۴۲ سال تولید این خودرو، خودرویی تاریخ ساز است. مهندسان کارخانه انگلیسی برای اولین بار در جهان برای ساخت یک ماشین شاسی‌بلند  از ساختار یکپارچه تمام آلمینیومی استفاده کرده اند. این شاسی نمونه تغییر‌یافته‌ای از ساختاری است که کارخانه جگوار-لندروور پیشتر در ساخت جگوار XK و XJ از آن استفاده کرده است. 
شاسی آلومینیومی نه تنها محکمتر از شاسی فولادی نسل سوم رنج‌روور است، بلکه باعث شده تا وزن ماشین ۴۲۰ کیلوگرم سبکتر شود و مصرف ماشین و تولید دی‌اکسید کربن آن کاهش یابد. 

با اینکه ماشین از ابتدا به طور کامل طراحی شده و همه سطوح آن جدید است، ظاهر نسل چهارم کاملاً به شخصیت رنج‌روور وفادار مانده است. جری مک‌گاورن، طراح ماشین می‌گوید نسل جدید برداشتی تازه از دی‌ ان ای رنج‌روور است.
همه امضاهای همیشگی رنج‌روور در نسل جدید تکرار شده است: شیب پشت ماشین، ستون‌های سیاه بین درها، پره‌های روی درهای جلو و در عقب دو تکه (که حالا به طور الکتریکی باز و بسته می‌شود) همگی در نسل جدید تکرار شده است. مهمترین تفاوت با نسل فعلی در چراغ‌های جلو و عقب ماشین و جلو پنجره دیده می‌شود. 

اما مهندسان رنج‌روور می‌گویند سواری نسل جدید با نسل فعلی رنج‌روور بسیار متفاوت خواهد بود. بدنه آلومینیومی ماشین همراه با شیشه‌های دوجداره باعث شده کابین رنج‌روور جدید بی‌صدا تر شود. سیستم پیشرفته‌تری از تشخیص جاده هم برای رنج‌روور طراحی شده است که هم در جاده و هم خارج از جاده بهتر و سریعتر سواری ماشین را با شرایط زمین تغییر می‌دهد. 
رنج‌روور سه موتور برای نسل جدید در نظر گرفته است: موتور شش سیلندر دیزل سه لیتری که سال‌ها است روی لندروور دیسکاوری سوار می‌شود، موتور هشت سیلندر ۴.۴ لیتری بنزینی که روی نسل فعلی رنج‌روور عرضه می‌شود و یک موتور پنج لیتری هشت سیلندر سوپرشارژ، دیگر موتور بنزینی است که خریداران می‌توانند برای ماشین خود سفارش دهند. نیروی این موتورها از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک هفت سرعته زد اف به چرخ‌ها منتقل می‌شود. این ماشین جعبه دنده دستی نخواهد داشت.

در طراحی داخل خودرو هم مانند طراحی بدنه، همه مشخصات خوب مدل فعلی تکرار شده است. طراحان رنج‌روور تلاش کرده‌اند تا تعداد دکمه‌ها را کاهش دهند و کارایی کنترل‌ها را بیشتر کنند. فاصله بین دو محور ماشین نسبت به مدل فعلی ۱۰۰ میلی‌متر بیشتر است. این باعث شده تا جای پا برای سرنشینان عقب ۱۲۰ میلی‌متر بیشتر شود. مدل‌های معمولی رنج‌روور با صندلی عقب سه نفره عرضه می‌شود اما می‌توان ردیف عقب را تنها با دو صندلی و یک کنسول در وسط هم سفارش داد. 
آزمایش نسل جدید رنج‌روور یک سال و نیم طول کشیده و در مراحل پایانی است. مهندسان رنج‌روور این ماشین را میلیون‌ها کیلومتر و در بیش از بیست کشور با آب و هوای متفاوت آزمایش کرده‌اند. ساخت ماشین اواخر تابستان در کارخانه لندروور در سولیهال در انگلستان آغاز می‌شود و اولین خودروها اوایل سال ۲۰۱۳ به مشتریان تحویل داده خواهد شد. 
رنج‌روور هنوز قیمت ماشین را اعلام نکرده است اما به احتمال زیاد قیمت آن بین ۷۰ هزار تا ۱۲۰ هزار پوند خواهد بود.