مزدا در مراسمی که همزمان در اسپانیا، ژاپن و آمریکا برگزار شد، علاوه بر جشن بیست و پنج سال تولید مدل MX-5، نسل جدید این خودرو را نیز رونمایی کرد.

مزدا آینده خود را در ساخت ماشین‌های سبک‌تر، کم مصرف‌تر تعریف کرده است. قرار است از ترکیب این استراتژی، که در تکنولوژی «اسکای اکتیو» خود را نشان می‌دهد، با زبان طراحی «کودو» خودروهایی ساخته شود که رانندگی با آنها لذتبخش‌تر از محصولات رقبای مزدا باشد. نهایت این استراتژی را می‌توان در نسل چهارم MX-5 دید که ۹ سال پس از عرضه نسل سول به بازار عرضه می‌شود.

MX5 یا میاتا پرفروش‌ترین خودروی دو نفره اسپرت در تاریخ خودروسازی است و مزدا در بیست و پنج سال گذشته نزدیک به یک میلیون دستگاه از آن فروخته است. فروش این خودرو در سالهای اخیر روندی نزولی داشت و سال گذشته مزدا تنها ۱۴ هزار دستگاه میاتا فروخت.

طولانی شدن انتظار برای نسل جدید یکی از دلایل کاهش فروش بود. انتظاری که حالا به سر آمده و مزدا امیدوار است مدل جدید، که از اوایل سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه می‌شود، دوباره پرفروش شده و باعث رشد این خودروساز مستقل و به نسبت کوچک ژاپنی شود.

وفادار به «کودو»

استفاده از موتور، شاسی و جعبه دنده اسکای اکتیو باعث شده خودرو صد کیلوگرم از نسل کنونی سبک‌تر شده و حدود ۱۱۳۰ کیلوگرم باشد. مزدا جزییات فنی درباره این خودرو را هنوز منتشر نکرده اما انتظار می‌رود موتور ماشین دو لیتری چهار سیلندر و جعبه دنده شش سرعته دستی باشد. قدرت موتور احتمالا چندان زیاد نخواهد بود اما سبک‌تر شدن ماشین و محکم‌تر شدن شاسی بدون شک کیفیت رانندگی آن را بهتر خواهد کرد.

از نظر ظاهری، مزدا به نشانه‌های بصری اولین نسل از این خودرو وفادار مانده و آنها را با زبان طراحی جدیدش، کودو، بازتعریف کرده است. طراحان مزدا با ساده و سبک نگه‌داشتن میاتا، ماندگاری این ماشین را برای چند سال دیگر بیمه کرده‌اند.

با وجود محبوبیت میاتا، حجم بازار در این کلاس خودرو در حال کوچک شدن است و در نتیجه توجیه تجاری عرضه نسل جدید بسیار مشکل بود.

مزدا توسعه مدل جدید را شش سال پیش آغاز کرد، درست بعد از آن که فورد ۳۳.۴ درصد سهامی را که در مزدا داشت فروخته بود و به همین خاطر همه هزینه توسعه این مدل  بر دوش مزدا افتاد. مزدا برای سرشکن کردن هزینه‌ها با فیات همراه شد و قبول کرد تا پلتفرم دیفرانسیل عقب میاتا را در اختیار گروه فیات قرار دهد.

هنگامی که توافق دو کارخانه در سال ۲۰۱۲ اعلام شد، دو شرکت گفتند که فیات بر روی این پلتفرم یک رودستر خواهد ساخت. خودرویی که احتمال داده شد نسل تازه ای از آلفارومئو اسپایدر باشد. اما بهار گذشته وقتی فیات برنامه پنج ساله خود را اعلام کرد، معلوم شد این مدل جدید با مارک فیات یا آبارث فروخته می‌شود.