پورشه می‌خواهد نسل تازه‌ای از مدل افسانه‌ای ۹۱۱ را به طور رسمی در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کند. از سال ۱۹۶۳ تا کنون این ششمین باری است که پورشه مدل کاملاً جدیدی از ۹۱۱ را به بازار عرضه می‌کند. این کارخانه اعلام کرده است ۹۱۱ جدید که در کارخانه با کد ۹۹۱ نام گذاری شده است، بزرگتر، شیک‌تر، سبک‌تر و سریع‌تر از مدل فعلی است. 
اولین سری از این ماشین در زمستان امسال با دیفرانسیل عقب و در مدل‌های کاررا و کاررا S کوپه با قیمتی گرانتر از مدل های فعلی (کاررا با قیمت ۸۸۰۳۸ یورو و کارار S با قیمت ۱۰۲۴۳۶ یورو) به بازار عرضه خواهد شد و مدل‌های دو دیفرانسیل و کابریوله در سال ۲۰۱۲ به بازار خواهد آمد و بالاخره مدل توربو با موتور ۵۲۳ اسب بخاری در سال ۲۰۱۳ به دست خریداران می‌رسد. 
طراحی این ماشین با نظارت مایکل مائر، مدیر طراحی پورشه انجام شده و تغییرات نسبت به نسل قبلی اگر چه جزئی است اما به اندازه‌ای است که بتوان این مدل را از نسل قبلی آن متمایز کرد. بی تردید پورشه چراغ‌های گرد جلوی ماشین را به همان شکل نگه‌ داشته است. چراغ‌ها روی یک سپر پهن‌تر نصب شده است و اندازه آن کمی بزرگ‌تر است و چراغ‌ها در داخل قاب چراغ با طراحی تازه‌ای قرار داده شده است. یک چراغ LED هم برای روز روی سپر قرار داده شده است. 
عقب ماشین هم با چراغ‌های LED باریک نسبت به مدل‌های پیشین متمایز شده است. 

هنوز ابعاد ماشین به طور رسمی اعلام نشده است اما گفته می‌شود این ماشین ۵۶ میلی‌متر کشیده تر و ۶۵ میلی‌متر پهن تر و ۱۱ میلی متر کوتاه‌تر از مدل فعلی است.  تنها عددی که پورشه پیش از نمایشگاه فرانکفورت درباره ابعاد ماشین اعلام کرده فاصله بین دو محور است که ده سانتی‌متر از مدل فعلی بیشتر است و همین فضای بیشتری برای راننده و سرنشین این اسپورت آلمانی فراهم می‌کند. 
داخل ماشین هم به طور کلی طراحی جدیدی دارد. کنسول کمی بالاتر آمده تا تعویض دنده آسان‌تر باشد.
پورشه برای صرفه جویی در ساخت این ماشین و ادامه اشتراک قطعات با مدل‌های جدید باکستر و کایمن که قرار است سال آینده به بازار عرضه شود، ۹۱۱ جدید را کماکان بر اساس ساختار یکپارچه‌ای ساخته است که بر روی پلتفرمی از جنس فولاد با استقامت زیاد قرار داده شده است. اما پورشه در حرکتی سنت شکنانه، بدنه ماشین را از آلومینیوم ساخته است که به گفته این کمپانی باعث شده تا ماشین ۴۵ کیلوگرم از بدنه فولادی ۹۱۱ فعلی سبک‌تر شود. 

مانند نسل فعلی ۹۱۱، مدل جدید هم دو موتور شش سیلندر خطی خواهد داشت. یک موتور ۳.۴ لیتری با قدرت ۳۵۰ اسب بخار و یک موتور ۳.۸ لیتری با قدرت ۴۰۰ اسب بخار. پورشه اعلام کرده است که مصرف هر دو موتور حدود هشت لیتر در هر صد کیلومتر است و میزان تولید آلودگی آن‌ها هم کمتر از موتورهای فعلی است. 
شتاب صفر تا صد کیلومتر مدل کاررا ۴.۴ ثانیه است و شتاب مدل کارار S با دنده نیمه اتوماتی کو بسته اسپورت اختیاری ۳.۹ ثانیه است. 
پورشه علاوه بر دنده نیمه اتوماتیک خود، یک جعبه دنده هفت سرعته دستی جدید طراحی کرده است که برای اولین بار روی ۹۱۱ سوار خواهد شد. هر دو جعبه دنده با سیستم خاموش شدن موتور هنگام توقف و ذخیره انرژی هنگام ترمز هماهنگ شده است. 
پورشه قصد دارد با‌عرضه مدل‌های تازه در طول چند سال آینده فروش خود را از ۹۷ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۰ به دویست هزار دستگاه تا سال ۲۰۱۸ برساند. 

عکس: پورشه