در رقابتی بسیار نزدیک، رنگ نقره‌ای به عنوان پرطرفدارترین رنگ سال گذشته انتخاب شد. کارخانه تولید رنگ دوپونت در گزارش سالانه خود اعلام کرده است که این رنگ بیشتر از رنگ سیاه، محبوب‌ترین رنگ سال ۲۰۱۰ بوده است.

در سال ۲۰۱۰، ۲۶ درصد ماشین‌های تولید شده در جهان نقره‌ای بوده‌اند. بعد از نقره‌ای، ۲۴ درصد ماشین‌ها در جهان سیاه رنگ شده اند.

بعد از این دو رنگ‌های سفید و خاکستری (هر دو با ۱۶ درصد) و قرمز (۶ درصد) جزو پنج رنگ محبوب معرفی شده است.

این پنجاه و هشتمین گزارش دوپونت درباره رنگ‌های محبوب جهان است. این اطلاعات به خودروسازان کمک می‌کند تا هنگام برنامه‌ریزی برای انتخاب رنگ مدل هایشان سلیقه‌ خریداران را در نظر داشته باشند.

در دهه گذشته نقره‌ای رنگ محبوب بوده است. این رنگ هفت سال پیاپی بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ محبوب‌ترین رنگ بود و سپس جایش را به رنگ سفید داد. در سال ۲۰۰۹ دوباره رنگ محبوب شد.

اما رنگ‌های محبوب در نقاط مختلف دنیا تفاوت دارد. در آمریکای شمالی رنگ سفید یا صدفی برای چهارمین سال پیاپی پرطرفدارترین رنگ شد. اروپایی‌ها در سال ۲۰۱۰، رنگ سیاه (۲۴ درصد) را ترجیح داده‌اند. بعد از سیاه، خاکستری (۱۹ درصد) رنگ دوم شده و نقره‌ای سومین رنگ محبوب بوده است. در عوض در آمریکای جنوبی یک سوم ماشین‌ها نقره‌ای بود، در حالیکه در آسیا رنگ‌های خنثی پرطرفدار بوده‌ است. به جز چین، که اگر چه امسال نقره‌ای رنگ محبوب این کشور بوده اما به نظر می‌رسد علاقه به رنگ سیاه با سرعت در حال افزایش است. یکی از دلایل این انتخاب را می‌توان به تقاضای زیاد برای ماشین‌های کوچکی دانست که مالکان آن مایلند آن‌ها را با امکانات و ظاهر لوکس، از جمله رنگ سیاه، داشته باشند. در بین دیگر کشورهای آسیایی، ژاپن و هند رنگ سفید را برگزیده‌اند و خریداران در کره جنوبی رنگ نقره‌ای را بیشتر پسندیدند. سفید رنگ محبوب خریداران در آفریقای جنوبی هم بوده است. آمار این کشور برای اولین بار در گزارش بررسی رنگ محبوب سال در نظر گرفته شده بود.

رنگ‌های آبی (۵ درصد)، قهوه‌ای/بژ (۳ درصد)، سبز (۲درصد )، زرد/طلایی (۱ درصد) و رنگ‌های دیگر با کمتر از یک درصد، رنگ‌های محبوب بوده‌اند.