اُپل تصاویر کانسپتی را که قصد دارد در نمایشگاه ژنو رونمایی کند منتشر کرده و میگوید با اینکه برنامه‌ای برای تولیدش ندارد اما واکنش‌ها به آن را با دقت بررسی می‌کند.

کانسپت جی‌تی یک خودروی اسپرت کوچک در ابعاد مزدا ام اکس ۵ است. همین باعث شد رسانه‌های آلمان خبر دهند که اُپل برای جلب توجه به مدلهایش قصد دارد یک اسپرت کوچک براساس مدل آسترا در سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ به بازار عرضه کند.

اُپل این خبرها را تکذیب کرد و اعلام کرد این کانسپت تنها عزم کارخانه برای ساخت ماشین‌هایی جذاب‌تر را نشان می‌دهد و نمایشی از تکنولوژی‌هایی است که ممکن است در مدلهای آینده اُپل دیده شود.

کارل-توماس نیومن، مدیر اُپل می‌گوید کانسپت جی تی سمبلی از هویت ما در حال حاضر است «ما اعتماد به نفس داریم، بلندپروازیم و می‌خواهیم هر مدل جدیدمان خریداران بیشتری داشته باشد.»

Opel GT

اُپل جی تی

بازار خودروهای اسپرت کوچک کم سود و پر رقیب است. بنابراین تعجبی ندارد اگر این بازار برای اُپل جذابیتی نداشته باشد. با این حال این کارخانه پلهای پشت سرش را خراب نکرده و می‌گوید واکنش‌ها به این کانسپت را با دقت بررسی می‌کند ولی حتی اگر تصمیم بگیرد چنین مدلی بسازد، این خودرو در یکی دو سال آینده به بازار نخواهد آمد.

مارک آدامز، مدیر طراحی اُپل در طراحی کانسپت جی تی همان مسیری را طی کرده که این کارخانه در چند سال گذشته پیموده است است. اُپل الگوی طراحی را «ملاقات هنروری تندیس گونه با دقت آلمانی» تعریف می‌کند. اولین خودرویی که با این الگو طراحی شد اُپل اینسیگنیا در سال ۲۰۰۸ بود.

اُپل این الگو را در سال ۲۰۱۳ با کانسپت مونزا به روز کرد و مدلهای تازه خود را براساس این کانسپت می‌سازد.

کانسپت جی‌تی نیم نگاهی هم به کانسپت تجربی جی تی اُپل دارد که در سال ۱۹۶۵ ساخته شد. خودرویی که اُپل می‌گوید اولین کانسپتی است که یک خودروساز اروپایی ساخته است. هر دو خودرو کاپوتی کشیده دارند، موتورشان در جلو و دیفرانسیل عقب هستند.

اپل کانسپت جی تی

چرخهای قرمز رنگ ماشین هم یادآور موتورسیکلتی نوآور به نام «موتوکلاب ۵۰۰» است که اُپل در دهه سی میلادی میساخت و لاستیکهایش قرمز بود.

آدامز می‌گوید در کانسپت جی تی جدید هر چیز اضافه‌ای حذف شده است. به جای دستگیره در، صفحه‌هایی لمسی قرارداده شده و دوربین جای آینه‌ها را گرفته است. آنچه که ممکن است به زودی در مدلهای اُپل دیده شود، دو بال آب کروم کاری شده در کنار مارک کارخانه است که احتمالا اُپل قصد دارد از این به بعد در جلوپنجره مدلهای جدیدش استفاده کند.

کانسپت جی تی از یک موتور سه سیلندر یک لیتری توربو نیرو میگیرد که ۱۴۵ اسب بخار قدرت دارد. این همان موتوری است که اُپل در مدل ادم از آن استفاده می‌کند. نیروی موتور از طریق یک جعبه دنده شش سرعته به چرخهای عقب منتقل می‌شود. دنده‌ها از طریق پدالهایی که در پشت فرمان قرارداده شده کنترل می‌شود.

اُپل می‌گوید وزن ماشین کمتر از ۱۰۰۰ کیلوگرم است. با این وزن کم شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت خودرو زیر هشت ثانیه است و حداکثر سرعتش ۲۱۵ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

اُپل در چند سال گذشته خودروهای اسپرتی را در حجم محدود تولید کرده است. این کارخانه بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ یک مدل ساترن را با نام اُپل جی تی به بازار عرضه کرد و همینطور در سال ۲۰۰۰خودروی اسپرتی به نام اسپیدستر راکه براساس لوتوس الیز ساخته شده بود به بازار فرستاد.

سه سال طول کشید تا اُپل کانسپت جی تی را که در سال ۱۹۶۵ نمایش داده بود به بازار عرضه کند. حالا باید دید آیا این کارخانه با احیای دوباره جی تی حاضر است پنجه در پنجه مزدا ام اکس ۵ بیاندازد.