پژو با معرفی کانسپت کوارتز در نمایشگاه پاریس ایده‌اش از مدلهای آینده شاسی بلند را نمایش می‌دهد. کوارتز ترکیبی لوکس و اسپرت از قسمت پایین یک شاسی بلند و قسمت بالای یک سدان است که گوشه‌هایی از نسل جدید مدل ۳۰۰۸ پژو را به نمایش می‌گذارد.

کوارتز بر روی پلتفرم EMP2 پژو ساخته شده که در حال حاضر مدل ۳۰۸ بر روی آن ساخته می‌شود. طراحی آن شباهت زیادی به کانسپت اگزالت دارد که پژو در نمایشگاه پکن رونمایی کرد. گوشه‌های تیز، جلو پنجره سه‌بعدی و ورودی‌های هوای بزرگ از جمله مشخصات زبان طراحی جدید پژو است که در این کانسپت هم دیده می‌شود.

نسل کنونی پژو ۳۰۰۸ فروش خوبی دارد اما پژو می‌خواهد به جای رقابت با مدلهایی نظیر نیسان قشقایی در بخشهای بالاتری از بازار با مارک‌هایی نظیر آئودی، ب ام و و رنج‌روور رقابت کند. به همین دلیل در این کانسپت بر اسپرت بودن تاکید بیشتری شده است و این کانسپت ده سانتی‌متر از قشقایی بزرگتر است.

طراحی داخلی

طراحی داخل خودرو هم ادامه روندی است که پژو با مدل ۳۰۸ آغاز کرده است. تعداد دگمه‌های روی داشبورد به حداقل ممکن کاهش یافته و بخش‌هایی از آن به روی فرمان منتقل شده است.

اطلاعات از طریق پروژکتور بر روی شیشه جلو نمایش داده می‌شود و در ساخت قطعات داخل خودرو از مواد مرغوبی نظیر چرم و مرمر سیاه استفاده شده است.

از جمله تکنولوژی‌های جدید که در این کانسپت قرار داده شده سیستمی است که به کمک دوربین و راه‌یاب ماهواره‌ای مسیر راننده را بررسی کرده و فنربندی ماشین را به توجه به آن تنظیم می‌کند.

این سیستم قبلا در ماشین‌های لوکسی نظیر کلاس اس مرسدس بنز عرضه شده است. اما حضور آن در این کانسپت نشان می‌دهد که در آینده نه چندان دور چنین سیستمی در صنعت خودرو همه‌گیر خواهد شد.

کوارتز از ترکیب یک موتور ۱.۶ لیتری توربو و دو موتور الکتریکی نیرو می‌گیرد که روی هر محور خودرو قرار داده شده است. این ترکیب ۵۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. پژو می‌گوید این قوای محرکه با هر بار شارژ می‌تواند ۵۰ کیلومتر تنها با قوای الکتریکی حرکت کند.