ولوو عکس‌هایی از «کانسپت استیت» منتشر کرده که قرار است آن را هفته آینده در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی کند. این خودرو سومین و آخرین کانسپتی است که ولوو برای نمایش مسیر طراحی مدلهای آینده‌اش ساخته است و با آن چهره مدلهای استیشن خود را به نمایش می‌گذارد. 
ولوو می‌گوید استیشن اسپرتی که در ژنو رونمایی می‌شود، ترکیبی از استیشن‌های موفق کنونی این کارخانه و مدلهای کلاسیک ولوو است. برای مثال قسمت عقب این کانسپت با الهام از مدل ۱۸۰۰ پی‌اس ساخته شده که این کارخانه در دهه هفتاد به بازار عرضه کرده بود. فرمان ماشین و بعضی از دکمه‌های روی داشبورد هم با الهام از این مدل ساخته شده است. 
ولوو همچنین با این کانسپت نشان می‌دهد ماشین‌های آینده‌اش سیستم‌ کنترل ساده‌تری خواهد داشت و بیشتر بخش‌های خودرو از طریق یک نمایشگر لمسی بر روی داشبورد کنترل خواهد شد. 

بیرون کانسپت به دو کانسپت پیشین شبیه است. ولوو می‌خواهد در آینده همه مدلهایش را بر روی یک پلتفرم مشترک بسازد و به همین خاطر بخش جلوی همه مدل‌ها شبیه به هم خواهد بود.اولین مدلی که با الهام از این کانسپت‌ها ساخته خواهد شد، مدل شاسی بلند XC90 است که در اوایل سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه خواهد شد. 
سادگی، محور اصلی طراحی داخل کانسپت ولوو است. رابین پیچ، مدیر طراحی داخلی ولوو می‌گوید هدفش در مدلهای آینده این است که به جز کنترل صدا، فلاشر و گرم‌کن شیشه‌ها، بقیه دکمه‌ها حذف شود. در عوض راننده از طریق نمایشگر لمسی  روی داشبورد می‌تواند بخش‌های مختلف خودرو را کنترل کند. رابین پیج می‌گوید با این کار انگار «دست‌های راننده را از دستبند آزاد کرده‌اید»
اولین ماشینی که از این سیستم استفاده خواهد کرد نسل جدید ولوو XC90 است. شاسی بلند بزرگ ولوو سیزده سال است که ساخته می‌شود و زمانی پرفروشترین مدل ولوو بود و سالانه هشتاده هزار دستگاه از آن فروخته می‌شد. اما XC90 سال گذشته با فروش نزدیک به ۲۴ هزار دستگاه، ششمین مدل پرفروش ولوو است و کارخانه سوئدی امیدوار است مدل جدید این روند سقوط را متوقف کند و در نهایت سالانه صد هزار دستگاه از آن در سراسر جهان بفروشند.