روزنامه دنیای اقتصاد در مقاله‌ای از افزایش قیمت خودروهای وارداتی بعد از جهش قیمت دلار در چند هفته گذشته نوشته است تا حدی که برخی خودروها بیش از ۲۰ میلیون تومان گرانتر شده‌اند.
قیمت دلار در چهار هفته گذشته گران شد و از مرز ۲۳۰۰ تومان هم گذشت، اما بعد از افزایش نرخ سود بانکی و اعلام خبر تک نرخی شدن نرخ ارز توسط بانک مرکزی، قیمت ارز کمی کاهش یافت. با این حال افزایش نرخ ارز اثرش را بر قیمت خودروهای وارداتی گذاشت. 
به نوشته دنیای اقتصاد، دلالی و عدم عرضه خودرو به بازار همراه با افزایش قیمت ارز باعث شد تا هفته گذشته قیمت برخی ماشین‌ها تا بیش از بیست میلیون تومان افزایش یابد. 
قیمت تویوتا پرادو ۲۰۱۲ فول آپشن در یک ماه و نیم گذشته با ۲۳ میلون تومان افزایش به ۱۴۳ میلون تومان رسید و تویوتا لندکروزر هم ۱۳ میلیون تومان گران شد. 
قیمت لکسوس RX هم با چند بار افزایش در هفته‌های گذشته اکنون ۱۶۷ میلیون تومان معامله می‌شود و تویوتا اوریون با ۱۳ میلیون تومان افزایش به ۸۱ میلیون تومان رسیده است. 
کرولای GLI و کمری GLX نیز که معمولا قیمت ثابتی طی ماه‌های گذشته داشته اند، رشد قیمت را تجربه کرده اند. به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، در حال حاضر کرولا ۵۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد و تویوتا کمری هم ۶۲ میلیون تومان شده است.

هیوندایی صد میلیونی
قیمت محصولات هیوندایی نیز در یک ماه و نیم گذشته گران‌تر شده است، به طوری که قیمت مدل IX55 با افزایشی حدود چهارده میلیون تومان به ۹۶ میلیون تومان رسیده و چیزی نمانده تا قیمت آن به صد میلیون تومان برسد.
هیوندای سوناتا هم‌ با پنج میلیون تومان افزایش ۷۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد و قیمت آزرا هم با همین میزان افزایش ۹۲ میلیون تومان شده است. جنسیس، مدل دیگری از هیوندای هم تنها دو میلیون تومان با قیمت صد میلیونی فاصله دارد. قیمت مدل‌های i30 و i20 این کارخانه هم  به ترتیب ۴۵ و ۳۵ میلیون تومان است. 
قیمت مدل‌های کیا،‌ دیگر کارخانه کره‌ای حاضر در بازار ایران هم بیشتر شده است. بیشترین افزایش قیمت مربوط به مدل موهاوی است که با شش میلیون تومان افزایش به ۸۸ میلیون تومان رسیده است. همچنین مدل‌های اسپورتیج و سورنتو هم با حدود سه میلیون تومان جهش قیمت ۸۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد.