داستان کاهش قیمت خودروهای داخلی در حالی ناتمام ماند که پایین بودن میزان عرضه خودرو در مقایسه با تقاضا باعث ایجاد اختلاف بین قیمت کارخانه‌ای و بازار آزاد خودرو‌ها شده و این مسئله نیز مانعی برای کاهش قیمت‌ها در بازار بوده است. 

به گزارش فارس، قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با کاهش یک میلیون تومانی در بازار به ۳۷ میلیون و پانصد هزار تومان رسیده و پژو ۲۰۶ مدل V8 نیز با ۹۰۰ هزار تومان کاهش، این روز‌ها به قیمت ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود. 
قیمت پژو ۴۰۵ نیز با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی در بازار به ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده و نوع دوگانه سوز این خودرو نیز با افت قیمت ۵۰۰ هزار تومانی، به قیمت ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. قیمت پژو پارس جدید با دو ایربگ نیز به ۳۸ میلیون تومان در روزهای اخیر رسیده و نوع دوگانه سوز این خودرو هم به قیمت ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. همچنین قیمت سمند ال‌ایکس با افت ۲۰۰ هزار تومانی، به ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. 
در مقابل، رانا طی روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی بوده و هم اکنون به قیمت ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد. در روزهای اخیر وانت‌ باردو نیز با افزایش قیمت ۷۰۰ هزار تومانی، به قیمت ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. 
در مورد تیبا باید به ثبات قیمت این خودرو در بازار طی روزهای اخیر و عرضه آن به قیمت ۲۴ میلیون تومان اشاره کرد. در مورد پراید به عنوان محصول پرفروش سایپا نیز باید به قیمت ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی سایپا ۱۱۱ مدل SE در بازار اشاره کنیم، نوع ۱۳۱ این خودرو نیز در حال حاضر به قیمت ۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود.
سایپا ۱۳۲ مدل SE نیز به قیمت ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. طی روزهای گذشته، شاهد افزایش قیمت ۶ میلیون تومانی مگان در بازار بودیم، به طوری که در حال حاضر این خودرو به قیمت ۱۰۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. در مورد وانت پیکاپ دو کابین ریچ نیز باید به قیمت ۶۷ میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کرد.
بازار خودروهای خارجی
در بررسی بازار خودروهای خارجی نیز می‌توان به افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت تویوتا پرادو چهار در اشاره کرد که قیمت این خودرو را به ۳۸۰ میلیون تومان رسانده است. در مقابل، تویوتا کرولا با کاهش قیمت ۵ میلیون تومانی این روز‌ها به قیمت ۱۳۵ میلیون تومان معامله می‌شود. 
تویوتا کمری مدل ۲۰۱۵ نیز در بازار ۱۶۰ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. تویوتا لندکروز مدل ۲۰۱۴ با افزایش قیمت ۹۰ میلیون تومانی، به قیمت ۵۸۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود که دلیل افزایش قیمت چشمگیر آن، ممنوعیت کامل واردات خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی است. قیمت تویوتا یاریس هچ‌بک همچنین در روزهای گذشته با افزایش سه میلیون تومانی به ۹۵ میلیون تومان رسیده و تیانا با چهار میلیون تومان افزایش قیمت، این روز‌ها به قیمت ۱۵۵ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. 
قیمت کیا اسپورتیج نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی در بازار به ۱۴۶ میلیون تومان رسیده و در مقابل، لکسوس RX350 نیز با رشد قیمت ۵۰ میلیون تومانی، به قیمت ۵۳۰ میلیون تومان معامله می‌شود. بنز C200 با کاهش قیمت پنج میلیون تومانی، این روز‌ها به قیمت ۲۸۵ میلیون تومان معامله می‌شود. قیمت هیوندای i20 با رشد ۲ میلیون تومانی در بازار به ۸۵ میلیون تومان رسیده است. قیمت هیوندای سانتافه فول مدل ۲۰۱۵ در بازار به ۱۹۸ میلیون تومان و هیوندای سوناتا مدل ۲۰۱۴ نیز با افزایش ده میلیون تومانی به ۱۴۰ میلیون تومان رسیده است.
نوسان قیمت خودرو در بازار در حالی ادامه دارد که اختلاف قابل توجهی بین قیمت کارخانه‌ای و بازار آزاد تندر ۹۰ وجود دارد به طوری که تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو با دو ایربگ در بازار ۴۳ میلیون تومان، پارس تندر ۴۴ میلیون تومان و تندر با گریبکس اتوماتیک تولید ایران خودرو ۵۳ میلیون تومان معامله می‌شوند. قیمت کارخانه‌ای تندر ۹۰ اتوماتیک تولید ایران خودرو ۴۴ میلیون تومان، پارس تندر ۹۰ (فیس لیفت تندر) ۳۸ میلیون تومان و تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو ۳۶ میلیون تومان است و البته هنوز در مورد هیچ یک از مدل‌های تندر ۹۰، هیچ قیمتی به تصویب شورای رقابت نرسیده است.