تویوتا با نمایش تصاویر کانپست یک شاسی بلند کوچک از تغییرات تازه در شیوه طراحی مدلهایش خبر داد. این کانسپت که نامش C-HR است. تویوتا علاوه بر «تاکید بر زبان جدید طراحی» در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که می‌خواهد براساس این کانسپت یک شاسی بلند کوچک هم به بازار عرضه کند. 
رسانه‌های اروپایی می‌گویند براساس این کانسپت مدلی که احتمالا نامش «آریوس کراس» است، ساخته خواهد شد. ابعاد این مدل کوچکتر از تویوتا RAV4 است و با خودروهایی نظیر نیسان جوک رقابت می‌کند. تویوتا RAV4 زمانی پرفروش‌ترین شاسی بلند در اروپا بود اما حالا در برابر نیسان قشقایی و جوک به سختی در اروپا میفروشد. 
طراحی کانسپت در استودیوی تویوتا در «سوفیا-آنتی‌پلیس» در فرانسه انجام شده است. دیدیه له‌روی، مدیر اروپای تویوتا که او هم یک فرانسوی است حالا مسئولیت توسعه مدلهای کوچک و متوسط تویوتا در سراسر جهان را بر عهده دارد. او معتقد است که خودروهای تویوتا زیادی «منطقی» طراحی می‌شود و او می‌خواهد این شیوه را تغییر دهد. 

مدیریت له‌روی در چهارسال گذشته باعث شده تویوتا از ضرر دادن در اروپا به سودی معادل ۴۳۴ میلیون یورو در سال گذشته برسد. به همین خاطر کارخانه ژاپنی آزادی عمل بیشتری به او داده است. 
تویوتا در چند سال گذشته در بازار شاسی‌بلندها شکست سختی خورده است. در هفت ماه اول سال جاری میلادی این کارخانه تنها ۳۲ هزار دستگاه RAV4 فروخت. در مقایسه نیسان در همین مدت ۱۲۸ هزار دستگاه قشقایی فروخته است. همزمان در حالی که نیسان جوک همچنان با استقبال خوب بازار روبرو شده، تویوتا مجبور شد عرضه مدل اربن کروزر خود را متوقف کند چون در هفت ماه تنها ۲۹۰ دستگاه از آن فروخته شده است. 
کارخانه ژاپنی امیدوار است مدلی که براساس کانسپت جدیدش ساخته می‌شود این آمار فروش را تغییر دهد. کانسپت C-HR بسیار متحورانه طراحی شده و یادآور کانسپت «رنو کپچر» است که سه سال پیش در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. چراغ‌های عقب آن بزرگ و بر عضلانی بودن بخش پشت ماشین تاکید دارد و ظریف‌کاری‌های جلوی ماشین به دقت، کیفیت و توانایی‌های مهندسی تویوتا اشاره می‌کند. سه در بودن این کانسپت هم ممکن است به ساخت یک مدل سه در از این شاسی بلند اشاره داشته باشد. 
تویوتا این کانسپت را همراه با اطلاعات بیشتر هفته آینده در نمایشگاه پاریس رونمایی خواهد کرد.