مشتری خودروهای اجاره‌ای معمولا زوج‌های جوان برای مراسم عروسی یا تجار و کسانی هستند که از این خودروها برای مراسم تشریفات استفاده می‌کنند. اما با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و عید نوروز، مشتریان این بازار بیشتر و و به تبع آن اجاره خودروها هم گران‌تر می‌شود.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی به قیمت اجاره خودرو در تهران نگاهی انداخته و نوشته مرسدس-بنز اس۵۰۰ در این بازار از محبوب‌ترین‌ها است و به طور متوسط قیمت اجاره هر روز این خودرو یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و برخی بنگاه‌ها برای یک ماه اجاره این خودرو ۲۷ میلیون تومان طلب می‌کنند.

اجاره پورشه باکستر نیز ۹۰۰ هزار تومان در روز است و میتوان آن را با پرداخت ۱۸ میلیون تومان برای یک ماه اجاره کرد. بنز سی ۲۰۰ نیز روزانه حدود ۶۰۰ هزار تومان و ماهانه ده میلیون تومان اجاره داده می‌شود.

اما بازار خودروهای اجاره‌ای تنها مختص خودروهای لوکس نیست. در این بازار خودروهای وارداتی با سطح قیمتی متوسط و حتی خودروهای داخلی نیز عرضه می‌شود.

اجاره روزانه خودروهایی چون هیوندای جنسیس، کیا پرادو، کیا اسپورتیج و کیا اپتیما به‌طور میانگین ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است. این خودروها به صورت ماهانه نیز به قیمتی حدود هفت میلیون تومان اجاره داده می‌شوند.

اما در خودروهای داخلی قیمت اجاره خودروها به طور میانگین روزانه صد هزار تومان است. خودروهایی چون پژو ۲۰۶، پژو پارس و سمند روزانه به همین قیمت اجاره داده می‌شود و برای یک ماه سوار شدن به این خودروها باید حدود دو میلیون پرداخت.

بنگاه‌های اجاره دهنده خودرو به عنوان ودیعه از مشتریان خود یک چک به مبلغ خودروی اجاره داده شده میگیرند. علاوه بر چک، ودیعه‌ای هم به صورت نقدی از مشتریان دریافت می‌شود که بسته به تعداد روزهای اجاره و به ویژه قیمت خودرو، مقدار آن متفاوت است.

به عنوان مثال یکی از بنگاه‌های اجاره دهنده خودرو مبلغ ودیعه نقدی اجاره یک ماهه بنز اس۵۰۰ را معادل ۵۰ میلیون تومان اعلام می‌کند. مبلغ ودیعه اجاره یک ماهه خودروهای داخلی نیز حدود پنج میلیون تومان عنوان می‌شود.