رونمایی از کانسپت «ویژن سی» اشکودا در نمایشگاه ژنو جهت‌گیری تازه این کارخانه را نشان می‌دهد. اشکودا با نمایش این سدان کوپه علاوه بر نمایش گوشه‌ای از ظاهر مدلهای آینده‌اش پیام دیگری هم به صنعت خودرو داد:‌ این کارخانه سهم بیشتری از بازار خودروهای گرانقیمت می‌خواهد.
به نظر می‌رسد فولکس‌ واگن می‌خواهد اشکودا، که تاکنون ماشین‌های ارزان‌تر از رقبای آلمانی در اروپای شرقی و آسیا می‌فروخت، ماشین‌های لوکس‌تری به محصولات خود اضافه کند. 
کانسپت پنج در اشکودا با چراغ‌های مثلثی و دستگیره‌هایی که در درها پنهان شده در نگاه اول بیشتر به یک آئودی A7 شبیه است تا یک اشکودا. ویژن سی با طول ۴۷۰۰ میلی‌متر، عرض ۱۸۲۰ میلی‌متر حدود ده سانتی‌متر از فولکس‌واگن سی‌سی (نزدیکترین ماشین به این کانسپت در گروه فولکس‌واگن) کوچکتر است.
وینفرید والند، مدیر اشکودا می‌گوید محصولات این کارخانه «تاکنون هیچوقت احساسی را نشان نمی‌داد» و ویژن سی نشان می‌دهد که این کارخانه «به بلوغ رسیده است». این حرف‌ها در حاشیه یک نمایشگاه خودرو می‌تواند کمی غلو به نظر برسد اما نشان می‌دهد مدیر اشکودا می‌خواهد تا چند سال دیگر به جای رقابت با داچیا، رنو و پژو با مرسدس بنز رقابت کند.

بازار راکد اروپا باعث شده فروش اشکودا کاهش یابد. فروش این کارخانه سال گذشته دو درصد کم شد و به ۹۲۱ هزار دستگاه کاهش یافت. این خبر اصلا برای گروه فولکس‌واگن خوب نیست. در برنامه گروه فولکس‌واگن برای تبدیل شدن به بزرگترین خودروساز جهان تا سال ۲۰۱۸ قرار است اشکودا سالانه یک و نیم میلیون دستگاه ماشین بفروشد.
گروه فولکس‌واگن در حال حاضر ۱۲ برند و حدود ۳۰۰ مدل مختلف می‌سازد. حرکت اشکودا به سمت بازارهای لوکس می‌تواند این گروه را به دردسر بیاندازد. در سال ۲۰۰۹ اشکودا سوپرب در نظرسنجی‌های کیفیت از فولکس‌واگن پاسات امتیاز بهتری به دست آورد. این مدل امکانات استانداردی داشت که خریداران پاسات برای داشتن آنها باید پول اضافه پرداخت می‌کردند.
بدون تغییر استراتژی فولکس‌واگن برای پشت سر گذاشتن تویوتا مشکل زیادی خواهد داشت. فولکس‌واگن برای پیروزی در این رقابت لازم است حضورش را در بازار خودروهای ارزان‌قیمت و در بازارهای تازه قوی‌تر کند. در چنین شرایطی مشخص نیست فولکس‌واگن تا چه حد می‌تواند برای اشکودا در بازار خودروهای گران‌قیمت جا باز کند.