ب ام و به رسم هر سال در جشنواره خودروهای کلاسیک ویلادسته در ایتالیا، یک کانسپت با نگاه به مدلهای مشهور گذشته‌اش رونمایی کرد. امسال به مناسبت پنجاه ساله شدن ساخت سری ۲ ب ام و، کانسپت این کارخانه با الهام از مدل ۲۰۰۲ توربو ساخته شد.

سری ۲ شاید مهمترین و تاثیرگذارترین خودرویی باشد که ب ام و در تاریخ خود ساخته است. ب ام و اولین سری از این خودرو را با موتور ۱.۶ لیتری و با نام ۱۶۰۲ در ماه مارس سال ۱۹۶۶ به بازار عرضه کرد و بعد با بیشتر شدن حجم موتور نامش به ۲۰۰۲ تغییر کرد و بالاخره در سال ۱۹۷۳ مدل توربو ساخته شد.

کانسپت «۲۰۰۲ اوماژ» ترکیبی از سری ۲ کنونی و ۲۰۰۲ توربو سال ۱۹۷۳ است. همان سپر بزرگ و گلگیرهای برآمده مدل کلاسیک را دارد اما بقیه خودرو ب ام و M2 است که به تازگی به بازار عرضه  شده است.

برای اولین بار بعد از سالها ب ام و به جای چهار چراغ در جلو از دو چراغ گرد استفاده کرده است که بخشی از آن در جلوپنجره پنهان شده است.

ب ام و در سالهای گذشته در همین جشنواره کانسپت‌هایی با الهام از مدلهای «۳.۰ سی اس ال»، «ام ۱» و ۳۲۸ ساخته بود. اما ۲۰۰۲ به وضوح توجه بیشتری جلب کرده است. بسیاری از نشریات و منتقدان گفتند که در صورت تولید انبوه، موفقیت این مدل حتمی است.

استقبال تا حدی بود که مدیر طراحی ب ام و گفت اگر مدیران تصمیم بگیرند می‌شود این خودرو را در تعدادی محدود ساخت. آدریان وان هویدونک، مدیر طراحی ب ام و به ماهنامه «تاپ گیر» گفته «اگر تعداد تولید محدود باشد با آن مخالف نیستم.»

ب ام و که از برگزارکنندگان اصلی جشنواره خودروهای کلاسیک «کنکورسو دلگانزا ویلا دِسته» در ایتالیا است، سری اوماژ را ویژه این جشنواره ساخته است.

وان هویدونک می‌گوید «دلیلی که ساخت این سری شروع شد این بود که فکر کردم در پنجاه سال آینده در ویلا دسته چه مدلی از ب ام و نمایش داده خواهد شد. احتمالا سری ۲ و ۳ نخواهد بود چون تیراژ ساختش بالا است. حتی ام۲ و ام۳ هم زیاد ساخته می‌شود. این جشنواره ویژه خودروهای تک است و به همین دلیل هرسال برایش یک خودروی تک ساختیم.»

در بین کانسپت‌های اوماژ، ۲۰۰۲ از همه بیشتر برای تولید آماده است. نشانه‌ای از اینکه استقبال از این کانسپت‌ها رفته رفته مدیران ب ام و را به فکر انداخته است.