نیسان با نمایش کانسپت شاسی‌بلند رزونانس (Resonance) در نمایشگاه دیترویت گوشه‌هایی از چهره نسل بعدی مدل‌های مورانو و قشقایی را به نمایش گذاشت. 
رزونانس را استودیوی طراحی نیسان در کالیفرنیا طراحی کرده است. طراحان این استودیو می‌گویند هفتاد درصد ایده‌هایی که در این کانسپت نمایش داده شده در نسل بعدی مورانو دیده خواهد شد. نسل جدید نیسان قشقایی هم قرار است سال آینده میلادی عرضه شود و چراغ‌های جلو این ماشین شبیه به چراغ‌های بومرنگ‌ شکل این کانسپت خواهد بود. 

نیسان مدعی است پنج سال پیش با‌عرضه مدل قشقایی تعریف تازه‌ای از ماشین‌های کراس‌اوور ارائه کرد و حالا اندی پالمر، مدیرعامل نیسان می‌گوید شرکتش قصد دارد با نسل جدید قشقایی کراس‌اوور را دوباره از نو تعریف کند.
بخشی از این تعریف جدید را می‌توان در رزونانس دید. طراحی این خودرو همچون مدل جوک، متهورانه است. نیسان الگوی طراحی خود را وی‌-موشن نامیده است. دلیل این نام حضور حرف V در بخش‌های مختلف ماشین است. از جلو‌پنجره گرفته تا کاپوت و چراغ‌ها می‌توان این حرف را دید. 
طراحان نیسان می‌گویند هنگام طراحی این ماشین به مشتریانی فکر می‌کردند که از «تکنولوژی و نوآوری لذت می‌برند و نسبت به آینده امیدوارند.» شاید دلیل انتخاب رنگی گرم برای این ماشین هم همین بوده است. نیسان نام این رنگ را نارنجی درخشان نامیده است. 

ترکیب یک موتور۲.۵ لیتری بنزینی و یک موتور الکتریکی قوای محرکه این کانسپت را تشکیل داده است. قدرت این موتور اعلام نشده است اما نیسان اعلام کرده از نسل تازه‌ای از جعبه دنده اتوماتیک Xtronic در این کانسپت استفاده شده است که به جای تعداد مشخصی دنده، قدرت موتور را به طور متداوم به چرخ‌ها منتقل می‌کند. 
در پنج سال گذشته در حالی که رقبای نیسان در تدارک عرضه مدلی مشابه برای رقابت با قشقایی بودند، این کراس‌اوور توانست سهم عمده‌ای از بازار را از آن خود کند. اما با بازار شلوغ کنونی، نیسان باید برای جلب خریداران بیشتر تلاش کند. 
نیسان با این کانسپت گام اول را به خوبی برداشته. رزونانس در بین پانزده کانسپتی که در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد (همراه با فورد اطلس) به عنوان بهترین کانسپت نمایشگاه انتخاب شد. حالا باید دید نیسان آیا نیسان می‌تواند با مدل‌های جدید قشقایی و مورانو به همین اندازه توجه خریداران را جلب کند.