نیسان با رونمایی از یک کانسپت سدان اسپورت در نمایشگاه دیترویت، ظاهر سدان‌های آینده‌اش را به نمایش گذاشت. اگرچه این کارخانه ارتباط این کانسپت با نسل بعدی مدل ماکزیما را تایید نمی‌کند، اما نشانه‌های زیادی دیده می‌شود که ماکزیمای جدید که قرار است سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شود با الهام از این کانسپت ساخته خواهد شد.  
نسل کنونی ماکزیما در سال ٢٠٠٩ به بازار عرضه شد و فروش آن، مخصوصا در دو سال گذشته، کم شده است. مهم‌ترین دلیل این کاهش رقبای تازه‌ای است که در این مدت به بازار عرضه شده است. در حال حاضر تویوتا آولون، هیوندای آزرا، کیا کادنزا و در بازار آمریکای شمالی شورلت ایمپالا همگی ماکزیما را تحت فشار گذاشته‌اند. 
این شایعه مطرح بود که نیسان با بزرگ‌تر ساختن نسل جدید آلتیما قصد دارد تولید ماکزیما را متوقف کند. اما با کانسپت جدید در دیترویت این شایعه مردود است و حالا گفته می‌شود نیسان براساس این کانسپت نسل جدید ماکزیما را در سال ٢٠١۵ به بازار عرضه خواهد کرد. همینطور گفته می‌شود مدل جدید به احتمال زیاد در بهار آینده در نمایشگاه خودروی نیویورک به نمایش در خواهد آمد. 

سدان اسپورت در استودیوی طراحی نیسان در سن دیگو در کالیفرنیا طراحی و در مرکز طراحی نیسان در آتسوگی ژاپن ساخته شده است. شیرو ناکامورا مدیر طراحی نیسان می‌گوید این کارخانه با این خودرو استراتژی ساخت سدان براساس اصول خودروهای اسپرت را به سطح تازه‌ای می‌رساند. 
ظاهر این کانسپت با بدنه‌ای خوابیده و پهن، رینگ‌های اسپرت ۲۱ اینچی و سقف شیب دار و انحنای ستون عقب بسیار اسپرت است. به احتمال زیاد خودرویی که براساس این کانسپت ساخته می‌شود اینقدر کم ارتفاع نخواهد بود. اما گوشه‌هایی نظیر نوار سیاه در ستون عقب را باید در نسل بعدی ماکزیما جستجو کرد. 
این کانسپت را می‌توان تکمیل کننده روندی دید که نیسان با کانسپت آلور آغاز کرد و با کانسپت فرندمی‌ ادامه داد. ترکیب جلوپنجره جدید نیسان و چراغهای بومرنگ شکلی که به نظر می‌رسد به زودی امضای مدلهای نیسان شود با بدنه عضلانی این خودرو را از رقیبان کنونی ماکزیما بسیار متفاوت کرده است. 
 نیسان قوای محرکه شش سیلندر با قدرت بیش از ۳۰۰ اسب بخار برای این کانسپت انتخاب کرده است. نیروی موتور به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود و این هم شباهتی دیگر بین این کانسپت و مدل ماکزیما است. اما برای دیدن ماکزیمای جدید هنوز باید صبر کرد. گفته می‌شود نیسان این خودرو را بهار آینده و در نمایشگاه خودروی نیویورک رونمایی خواهد کرد.