نیسان کانسپت تازه‌ای با قوای محرکه الکتریکی به نام اسفلو ساخته است تا هیجان و سرعت را به ماشین‌های الکتریکی خود اضافه کند.

این شرکت سه ماه پیش اولین ماشین الکتریکی خود به نام نیسان لیف را به خریداران در آمریکا عرضه کرد. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۰، خودروهای الکتریکی ده درصد کل فروش این شرکت را شامل شود.

برای همین نیسان باید مدل‌های بیشتری با قوای محرکه الکتریکی به بازار عرضه کند که این شامل ماشین‌های بزرگ‌تر هم می‌شود. اما در حال حاضر به دلیل محدودیت تکنولوژی ساخت باتری‌ها نیسان بر ساخت ماشین‌های الکتریکی کوچک‌ تمرکز کرده است.

کانسپت اسفلو هم یک خودروی اسپرت کوچک برای جذب خریدارانی است که چندان ظاهر و عمل‌کرد لیف با سلیقه‌شان جور نبوده است.

nissan_e_02

تنظیم انتقال قوای محرکه اسفلو با لیف متفاوت است. دو موتور الکتریکی به طور مستقل چرخ‌های عقب را به حرکت در می‌آورند و به این ترتیب میزان گشتاور هر یک می‌تواند با دیگری متفاوت باشد. این قابلیت می‌تواند حرکت این ماشین‌ هنگام پیچیدن را بسیار راحت کند.

نیسان به طور رسمی اطلاعاتی از قدرت و سرعت این ماشین منتشر نکرده است، اما گفته شده که شتاب صفر تا ۶۲ مایل در ساعت این ماشین کمتر از پنج ثانیه است و اگر راننده با ماشین مدارا کند می‌تواند با هر بار شارژ باتری ها تا ۲۳۰ کیلومتر حرکت کند.

nissan_e_03

ظاهر ماشین ترکیبی از مدل‌های GTR و 370Z ، دو مدل اسپرت حال حاضر نیسان، است. نیسان اعلام جزییات بیشتر درباره ماشین را به نمایشگاه ژنو (دو هفته دیگر) موکول کرده و تنها این سه تصویر از آن را منتشر کرده است. این شرکت می‌گوید این ماشین تنها یک کانسپت است اما به نظر می‌رسد بخش‌هایی از آن در سال‌های آینده در مدل‌های نیسان استفاده شود.