نیسان اعلام کرده که تا دو ماه دیگر خودرویی اسپرت براساس مدل جووک خواهد ساخت. نام این مدل جووک آر خواهد بود و موتور ۳.۸ لیتری شش سیلندر آن ۴۸۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت. گفته می‌شود شتاب صفر تا صد کیلومتر این ماشین دو دیفرانسیل زیر چهار ثانیه است و جووک آر با حداکثر سرعت ۲۷۴  کیلومتر در ساعت، سریعترین کراس اوور جهان است. 
نام کراس اوور چندسالی بیشتر نیست که در صنعت خودرو رواج پیدا کرده است. با محبوبیت ماشین‌های بیابانی و محدودیت‌هایی که این ماشین‌ها از نظر ابعاد و مصرف در شهرها داشتند، خودروسازان ماشین‌هایی به بازار عرضه کردند که بر روی پلت‌فرم ماشین سواری ساخته می‌شد و خصوصیت‌های ماشین‌های بیابانی را داشت. 
رفته‌رفته به این ترکیب، خودروهای اسپرت هم اضافه شد و ماشین‌هایی نظیر ب ام و X6 هم به بازار عرضه شدد. 
نیسان خود را یکی از پیشروها در ساخت خودروهای کراس اوور میداند. مدل قشقایی ساخت این شرکت ژاپنی با استقبال زیادی روبرو شد و نیسان سال گذشته مدل دیگری به نام جووک را به بازار عرضه کرد.

جووک (گالری پایین صفحه) از نظر ظاهری خودرویی ساختارشکن است. نیسان می‌گوید این ماشین را برای جوانانی ساخته که می‌خواهند متفاوت باشند. طراحی این ماشین با الهام از موتورسیکلت و وسایل غواصی ساخته شده. کنسول وسط ماشین درست شبیه به باک موتور سیکلت است و نشانه‌‌ای از کفش‌های غواصی را می‌توان در پوشش درها در داخل خودرو دید. 
نیسان جووک را با موتوری ۱.۶ لیتری به بازار عرضه کرد امااکنون این شرکت می‌خواهد مدلی اسپورت از جووک به بازار بفرستد و هدف از ساخت مدل جووک آر ارزیابی بازار برای این مدل است. 
نیسان اعلام کرده که تنها دو دوستگاه جووک آر خواهد ساخت و برای ساخت این دو ماشین از تکنولوژی نیسان جی تی آر استفاده می‌کند.

نیسان جی تی آر
وظیفه ساخت ماشین به شرکتی انگلیسی به نام آر ام ال محول شده.
کریس هورتن، مدیر آر ام ال می‌گوید از سه بخش کلیدی نیسان جی تی آر در ساخت جووک آر استفاده خواهد شد. 
«اول سیستم دو دیفرانسیل جی تی آر است که شامل سیستم کنترل ایستایی و حرکت و از همه مهمتر سیستم مدیریت گشتاور است. این سیستم انتقال نیرو به هر چرخ را به طور جداگانه مدیریت می‌کند تا در عین کنترل ایستایی ماشین حداکثر نیرو به چرخ‌ها منتقل شود.»

«بخش دوم سیستم مدیریت ماشین در داخل کابین است. این سیستم با نمایشگر لمسی خود وظیفه نمایش همه اطلاعات خودرو شامل سرعت و اطلاعات موتور را خواهد داشت و در کنار آن راننده می‌تواند سیستم راهیاب و پخش موسیقی و تصویر را با آن کنترل کند. سومین بخش، سیستم کنترل و تقویت موتور است.»
نیسان درباره مراحل مختلف ساخت این خودرو ویدیوهای کوتاهی در اینترنت منتشر کرده و در صفحه‌ای در سایت فیس بوک درباره آن اطلاع رسانی می‌کند. 
به گفته مدیر آر ام ال مراحل آزمایش و طراحی تا پایان سال ادامه خواهد داشت و بعد از آن دو مدل یکی با فرمان راست و یکی با فرمان چپ ساخته می‌شود.