نیسان با رونمایی از نسل جدید مورانو پیام مهمی به بازار خودرو داد: کانسپت‌های ما را جدی بگیرید. سومین نسل از شاسی بلند سایز متوسط نیسان تقریبا بدون تغییر نسبت به کانسپتی ساخته شده است که نیسان سال گذشته در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد. 
شیرو ناکامورا، مدیر طراحی نیسان هنگام معرفی نیسان مورانو گفت « در نیسان کانسپت‌ها فقط برای سرگرم کردن بازدیدکنندگان نمایشگاه ساخته نمی‌شود. نگاه ما به آنها مانند یک خودروی تولید انبوه است.»
«کمتر کسی که کانسپت رزونانس را در دیترویت دیده بود تصور می‌کرد ما بتوانیم از پس چنین طراحی آینده‌نگرانه‌ای بر بیاییم. اما این خودرو کمتر از دو سال از نمایش کانسپت برای خرید حاضر است.»
نیسان در اطلاعیه معرفی خودرو علاقه زیاد خریداران هنگام عرضه نسل اول مورانو را در سال ۲۰۰۲ یادآوری میکند و امیدوار است نسل سوم هم با همین استقبال روبرو شود. 

آنچه نیسان نمی‌گوید این است که فروش مورانو به دو دلیل بسیار کم شده است. اول اینکه رقابت در این بخش از بازار بسیار سخت است و دوم اینکه با عرضه بیشتر شاسی‌بلندهای کوچک، تقاضا برای ماشین‌های شاسی بلند سایز مورانو به طور کلی کاهش یافته است. 
تنها در آمریکا فروش مورانو نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کمتر شده است. کل بازار در سه سال گذشته بیست درصد بزرگتر شده اما در سال گذشته فروش سه درصد کاهش یافته است و در عوض بازار شاسی‌بلندهای کوچک شانزده درصد بزرگتر شده است. 
در رده بندی پرفروش‌ترین خودروها در این کلاس در بازار آمریکا، مورانو اکنون بعد از فورد اج، هیوندای سانتافه، کیا سرانتو و هوندا پایلوت، در رده پنجم قرار دارد. 
اما این آمار و ارقام نیسان را از تکاپو نینداخته است. کارخانه ژاپنی قصد دارد از سال آینده با کمک طراحی اسپرت و نوآورانه و عرضه جهانی مورانو، یک بار دیگر این خودرو را به صدر ماشین‌های محبوب بازار برگرداند. 
مورانوی جدید با شیشه جلوی کم شیب و جلو پنجره مثلثی و چراغهای بومرنگی‌اش بدون شک ظاهری اسپرت دارد. علاوه بر این نیسان این خودرو را به طور استاندارد به راهیاب ماهواره‌ای و سیستم رصد ترافیک و جلوگیری از تصادف مجهز کرده است که با چهار دوربین در اطراف خودرو و سه رادار کار می‌کند. نیسان همچنین به ساده‌تر کردن کابین در نسل جدید توجه کرده و تعداد دکمه‌ها و سویچهای داخل خودرو با شصت درصد کاهش از ۲۵ به ده کاهش یافته است. 

ناکامورا می‌گوید مورانو با الهام از یک «سفر فضایی» طراحی شده است و داخل خودرو هم با الهام از مرکز تحقیقاتی ناسا طراحی شده است. در پس این جملات فریبنده که بیشتر برای بازاریابی گفته می‌شود، نیسان تلاش کرده تا حد امکان این خودرو را به ماشین‌های لوکسی نظیر لکسوس RX نزدیک کند. به همین دلیل امکاناتی نظیر صندلی چرم با سیستم گرم و خنک‌کننده، گرم کن فرمان و نمایشگر هفت اینچی برای مورانو قابل سفارش است. همینطور میتوان سیستم صوتی مارک بوز با یازده بلندگو برای این ماشین سفارش داد. 
موتور استاندارد این ماشین ۳.۵ لیتری و شش سیلندر است که ۲۶۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. گشتاور این موتور ۲۴۰ پوند-فوت است. نیسان می‌گوید به دلیل سبکتر بودن نسل جدید و آیرودینامیک بهتر، مصرف این موتور نسبت بیست درصد از نسل دوم مورانو کمتر است. 
مورانوی جدید چهارشنبه در نمایشگاه خودروی نیویورک رونمایی می‌شود. قرار است این خودرو در کارخانه نیسان در کانتون در ایالت میسیسیپی ساخته شود. نیسان می‌گوید این خودرو را علاوه بر آمریکا به بیش از صد بازار در سراسر جهان صادر خواهد کرد.