لکسوس با رونمایی از یک کانسپت از خودرویی کوچک در نمایشگاه ژنو، علاقه خود به رقابت با خودروهایی نظیر مینی و آئودی A1 نشان داد.

این کانسپت که LF-SA نام دارد توسط طراحان اروپایی لکسوس طراحی شده است. هدف از طراحی آن به گفته لکسوس تصویر آینده یک خودروی شهری است که در آن «راننده در عین لذت از رانندگی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها در ماشین بهره‌مند است»

LF-SA از مینی و آئودی کوچک‌تر است. طول آن ۳۴۰۰ میلی‌متر، عرضش ۱۷۰۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۴۳۰ میلی‌متر است. با این حال لکسوس می‌گوید این خودرو می‌تواند چهار سرنشین را با چینش صندلی ۲+۲ در خود جا دهد.

صندلی راننده ثابت است اما راننده می‌تواند با تغییر محل پدال‌ها و فرمان موقعیت خود را تنظیم کند. تنها راه دسترسی به صندلی‌های عقب از طریق جلو کشیدن صندلی سرنشین است. اطلاعات خودرو به صورت هولوگرام نمایش داده می‌شود.

 

تعجب تحلیلگران

لکسوس درباره قوای محرکه این خودرو اطلاعاتی منتشر نکرده است اما به احتمال زیاد برای این خودرو قوای محرکه هیبرید یا الکتریکی درنظر گرفته شده است. جلو پنجره خودرو هم در عین شباهت، برداشت متفاوتی از طرح کنونی مدلهای لکسوس است. احتمالا طراحان این کارخانه با آن در حال شکل دادن به نسل‌های بعدی کارخانه ژاپنی باشند.

رونمایی از این کانسپت باعث تعجب بسیاری از تحلیلگران صنعت خودرو شد. لکسوس پیش از این اعلام کرده بود نمی‌خواهد در واکنش به استراتژی مرسدس-بنز و ب ام و خودروهایی ارزان‌قیمت بسازد و قیمت ماشین‌هایش زیر سی هزار دلار نخواهد بود.

اما در صورتی که این کانسپت به روی خط تولید برود با قیمت بالای سی هزار دلار شانس بسیار کمی برای رقابت با مینی و آئودی خواهد داشت.

فقط تحقیق!

 

«مارک تمپلین» یکی از مدیران ارشد لکسوس هنگام رونمایی LF-SA دوباره بر استراتژی لکسوس تاکید کرد و گفت این خودرو تنها جنبه تحقیقاتی دارد و نمایش طراحی لکسوس است.

تویوتا، مالک لکسوس، یک بار دیگر با عرضه مدل آی کیو مینی را به چالش بکشد. اما فروش این مدل چندان موفقیت آمیز نبود.

لکسوس ۲۵ سال پیش با عرضه مدل LS400  و رقابت با مرسدس-بنز کلاس اس کار خود را آغاز کرد. این رقابت با بنز و دیگر مارک‌های لوکس آلمانی تا امروز ادامه داشته و بعید نیست ژاپنی‌ها حالا برای دور تازه‌ای از رقابت در رده‌های پایین‌تر خود را آماده می‌کنند.