نیکو رزبرگ، راننده تیم فرمول یک مرسدس با کسب اولین پیروزی‌اش در پیست اسپا فاصله خود با هم‌تیمی‌اش لوییس همیلتون را کمتر کرد. اما همیلتون که مسابقه پرحادثه را از آخر پیست آغاز کرده بود در نهایت سوم شد تا همچنان صدرنشین جدول رده‌بندی رانندگان باقی بماند.

شاید پیروز واقعی فرمول یک بلژیک همیلتون بود. او پیش از مسابقه به خاطر تعویض موتور آنقدر جریمه شده بود که با کسب هر رکوردی در زمان‌گیری ناچار بود مسابقه را از آخر پیست شروع کند. در غیاب او، رزبرگ خط اول را گرفت.

با شروع مسابقه رزبرگ به سرعت خود را از بقیه جدا کرد و اولین راننده‌ای بود که از پیچ اول گذشت. پشت سرش اما مسابقه پرحادثه آغاز شد. حرکت متحورانه ورستاپن در پیچ اول باعث شد او و دو راننده فراری با هم برخورد کنند و در کسری از ثانیه سه رقیب اصلی همیلتون از رقابت عقب افتادند. همیلتون خود شروع بسیار خوبی داشت و در دور دوم و همزمان با حادثه دوم مسابقه تا رده سیزدهم جلو آمد.

فرمول یک بلژیککارلوس ساینز

حادثه‌های خوش یمن

کارلوس سایز از تیم تورو روسو دچار دومین حادثه مسابقه شد. وقتی لاستیک عقبش در سرعت بالا ترکید و او برای لحظاتی کنترل ماشین را از دست داد. اما مهمترین حادثه مسابقه تصادف شدید کوین مگنوسن از تیم رنو بود. او با حداکثر سرعت در بالای پیچ «او روژ» با حفاظ جاده برخورد کرد. با اینکه ماشین او تقریبا مچاله شده بود، اما تنها مچ پای راننده کمی آسیب دید.

راننده‌ها از بالا رفتن پرچم قرمز بعد از این حادثه استفاده کردند و برای تعویض لاستیک به گاراژ رفتند. اما همیلتون که در زمان‌گیری روز شنبه شرکت نکرده بود و به همین دلیل لاستیک‌هایش فرسوده نشده بود، در پیست ماند و به همین دلیل تا مکان پنجم جلو آمد. دقایقی بعد مسابقه به خاطر تعویض حفاظ جاده متوقف شد و همه راننده‌ها به مسیر گاراژ برگشتند. به این ترتیب فاصله بین گروه پیشتاز با بقیه از بین رفت و همیلتون شانس رفتن روی سکو را پیدا کرد.

با شروع مجدد مسابقه، همیلتون آلونسو و هالکنبرگ را از پیش رو برداشت اما رسیدن به ریکیاردو، راننده ردبول دیگر ممکن نبود و او در پایان مسابقه پشت سر راننده استرالیایی سوم شد.

فرمول یک بلژیک

دفاع خطرناک  ورستاپن

ارزش کاری که فرناندو آلونسو در روز یکشنبه کرد از هملیتون کمتر نبود. او هم مانند هم تیمی سابقش مسابقه را از آخر پیست و خط ۲۲ شروع کرد. اما توانست در نهایت هفتم شود. با توجه به قدرت موتور هوندا که تیم مک‌لارن از آن استفاده می‌کند، این رتبه ارزش‌ و ذکاوت آلونسو را به خوبی نمایش داد.

هنگام دادن جوایز، تماشاچیان که اکثرا طرفدار مکس ورستاپن بودند، رزبرگ را کمی هو کردند. ورستاپن در نهایت یازدهم شد اما یکی دو حرکت خطرناکش هنگام دفاع در برابر کیمی رایکونن، خشم راننده فراری را در پی داشت.

در نهایت هر دو راننده مرسدس خوشحال بودند. رزبرگ توانست بعد از چهار شکست در برابر هم تیمی‌اش دوباره طعم شیرین پیروزی را بچشد و همیلتون اجازه نداد ناکامی‌های روز تمرین و زمانگیری به یک فاجعه تبدیل شود.