نیکو رزبرگ، راننده تیم مرسدس با پیروزی در اولین مسابقه فرمول یک باکو فاصله خود با لوییس همیلتون، هم‌تیمی‌اش را در جدول رده‌بندی بیشتر کرد و به ۲۴ امتیاز رساند.

سباستین فتل از فراری با حدود ۱۶ ثانیه اختلاف در این مسابقه دوم شد و سرجیو پرز، راننده مکزیکی تیم فورس ایندیا، بعد از سبقت از کیمی رایکونن از فراری در دور آخر، سوم شد.

رزبرگ که مسابقه را از خط اول شروع کرده بود، تقریبا بدون دردسر تا آخر مسابقه پیشتاز بود و با ثبت رکورد سریع‌ترین دور، پنجمین پیروزی خود در هشت مسابقه این فصل را به دست آورد. راننده آلمانی در حالی که هنوز ۱۳ مسابقه به پایان فصل باقی مانده با ۱۴۱ امتیاز پیشتاز است. لوییس همیلتون، هم‌تیمی‌ او با ۱۱۷ امتیاز در رده دوم جدول قهرمانی رانندگان قرار دارد.

سکوی قهرمانی فرمول یک باکو

سکوت اجباری

در حالی که بعدازظهر باکو برای رزبرگ بسیار راحت بود،‌لوییس همیلتون، قهرمان سه دوره فرمول یک در خودرویی مشابه روز سختی داشت.

او که به دنبال کسب سومین پیروزی پیاپی خود بود، در نهایت پنجم شد و در طول مسابقه با تنظیم‌های ماشینش مشکل داشت. براساس قوانین تازه تیم‌ها اجازه ندارند از طریق رادیو، به راننده در تنظیم‌ خودرو کمک کنند و بینندگان تلویزیونی تنها شکایت‌های همیلتون از تنظیم خودرو را از رادیو شنیدند:

همیلتون: «نمیدونم بچه‌ها این مسخره‌ است. من هر پنج ثانیه یک بار دارم به داشبورد نگاه میکنم و سعی میکنم سوییچی که اشتباه شده رو پیدا کنم.»

«من ممکنه مسابقه رو تموم نکنم چون دارم همه تنظیم‌ها رو عوض میکنم.»

تیم: «توصیه میکنیم این کار رو نکن.»

همیلتون: «میشه من پیشنهادم رو بگم و شما فقط بگید درسته یا نه؟»

تیم: «نه. ممنوعه. بیا سرمون رو پایین بگیریم و روی کار تمرکز کنیم.»

ظاهرا مشکل همیلتون در طول مسابقه خود به خود حل شد.

نیکی لائودا، راننده با سابقه آلمانی و از مدیران مرسدس بعد از مسابقه به خبرنگاران گفت هر دو ماشین مرسدس این مشکل را داشتند اما رزبرگ سریع‌تر از همیلتون مشکل را حل کرد.

اگرچه بعدا مرسدس در بیانیه‌ای اعلام کرد مشکل پیچیده‌تر بوده است.

ظاهرا رزبرگ خود تغییراتی در ماشین داده بود و در نتیجه یادش بود کدام دکمه‌ها را جا به جا کند. در عوض تنظیم ماشین همیلتون از قبل انجام شده بود و راننده انگلیسی نمی‌دانست باید کجا را عوض کند.

کیمی رایکونن، راننده فنلاندی فراری هم با مشکلی مشابه روبرو شد. او بعد از اینکه پنج ثانیه جریمه گرفت به فتل که پشت سرش بود راه داد تا از او سبقت بگیرد.

فرمول یک باکو ۲۰۱۶

باکو موفق

بعد از برگزاری مسابقه جی‌پی۲ که با تصادف‌های زیاد همراه بود، همه انتظار داشتند فرمول یک باکو هم چند بار به خاطر برخورد خودروها متوقف شود. اما برخلاف پیش‌بینی‌ها مسابقه بدون هیچ تصادفی به پایان رسید.

تقریبا همه از طراحی پیست راضی بودند. باکو با ترکیبی از پیچ‌های باریک و دیوار‌های خطرناک و مسیر مستقیمی که سرعت ماشین در آن به ۳۵۰ کیلومتر در ساعت میرسید، همه رانندگان را هیجان‌زده کرد.

عارف رحیمف، مدیر پیست باکو بعد از مسابقه گفت امیدوار است حضور باکو در تقویم فرمول یک بلند مدت باشد و این شهر در آینده موقعیتی شبیه به موناکو و مونزا به دست آورد.

او که پدرش وزیر جوانان و ورزش آذربایجان است گفت رسیدن به موفقیتی اینچنین در برگزاری مسابقه آینده این پیست را تضمین خواهد کرد.

در حالی که خانواده فرمول یک از برگزاری مسابقه راضی بودند، گروه‌های فعال در زمینه حقوق بشر از رانندگان و تیم‌ها خواستند نسبت به وضعیت حقوق بشر در آذربایجان موضع‌گیری کنند.

والتری بوتاس از ویلیامز ششم شد و دانیل ریکیاردو از ردبول به مقام هفتم رسید. هم‌تیمی هلندی او، مارک فرستاپن هشتم شد. نیکو هالکنبرگ از فورس ایندیا با با کسب مقام نهم تیمش را برای کسب مقامی بهتر در جدول کمک کرد و بالاخره آخرین امتیاز باکو به فیلیپه مسا از ویلیامز رسید.