مسعود مهدوی نیا: تیم لوتوس رنو به طور رسمی اعلام کرد همکاری‌اش با نیک هایدفلد را قطع کرده است و  برونو سنا که در مسابقه بلژیک جایگزین هایدفلد شده بود، تا انتهای فصل در کنار ویتالی پتروف برای رنو مسابقه خواهد داد. 
هایدفلد در واکنش به ترک رنو گفت از این که باید در میانه فصل تیم را ترک کند متاسف است. 
او افزود: «من فکر می‌کنم می‌توانستم هنوز با تیم همکاری کنم و مفید باشم، اما باید به خواسته آنها احترام بگذارم و اکنون می‌خواهم تمرکزم  به آینده باشد.»
او همچنین گفت که به زودی در بالاترین سطح به مسابقات باز خواهد گشت.
اریک بولیه، مدیر تیم رنو از هایدفلد به خاطر «زحماتی» که او برای تیم کشیده تشکر کرد اما اختلاف نظر تیم با او را پنهان نکرد.
او گفت:  «رسانه‌ها اخیراً درباره اختلاف ما با نیک زیاد نوشتند و ما خوشحالیم که با یکدیگر به توافقی معقول و سریع رسیدیم. روند قطع همکاری ما به اندازه کافی پر دردسر بود و هیچکدام نمی‌خواستیم کار به دادگاه کشیده شود. ما از نیک برای زحمات بسیار با ارزشی که برای تیم کشید بسیار سپاسگذاریم. بدون شک ما اوقات خوبی در کنار یکدیگر داشتیم، به ویژه کسب مقام سوم نیک در مسابقه مالزی که فراموش نشدنی است. او  راننده‌ای بسیار قوی و مصمم است و ما برایش آرزوی موفقیت می‌کنیم.»
هایدفلد بعد از تصادف شدید رابرت کوبیتزا در زمستان گذشته، به جای او پشت فرمان رنو نشست و در مدت حضورش در این تیم ۳۴ امتیاز برای تیم رنو کسب کرد. 
این راننده ۳۴ ساله رانندگی در فرمول یک را از سال ۲۰۰۰ آغاز کرد. او از حضور در ۱۸۳ مسابقه ۲۵۹ امتیاز کسب کرده و اگر چه در این مدت سیزده بار جزو سه راننده برتر، مسابقه را تمام کرده اما در هیچ مسابقه‌ای اول نشده است. 
اندرو بنسون، تحلیلگر بی‌بی‌سی می‌گوید جدایی هایدفلد از رنو به احتمال زیاد آغازی بر پایان حضور یازده ساله او در فرمول یک خواهد بود. به گفته این تحلیلگر مسابقات اتوموبیلرانی،«از هایدفلد به عنوان راننده‌ای خوب یاد خواهد شد که تنها کمی با اوج فاصله داشت.» 

رنو امیدوار است رابرت کوبیتزا بتواند فصل آینده دوباره برای رنو رانندگی کند. این تیم اعلام کرده است که او به تازگی در ایتالیا برای تکمیل درمان بازویش، تحت عمل جراحی قرار گرفته و بعد از مرخصی از بیمارستان برنامه تمرینات و توانبخشی خود را از سر گرفته است.
اما تا بازگشت این راننده لهستانی، برونو سنا در هفت مسابقه باقی‌مانده در این فصل برای رنو رانندگی خواهد کرد. برونو که خواهر زاده آیرتون سنا، راننده افسانه‌ای فرمول یک است، فصل پیش برای تیم هیسپانیا در ۱۸ مسابقه شرکت کرد. 
سنا در اولین حضورش در تیم رنو و در زمان گیری مسابقه بلژیک بسیار موفق بود و توانست خط هفتم را بگیرد. اما اشتباه او در پیچ اول مسابقه باعث تصادف شد، ولی بالاخره مسابقه را در مقام سیزدهم تمام کرد.
عکس: لوتوس رنو