پنج مدعی قهرمانی امروز با درخشش نیکو هاکنبرگ شوکه شدند. در زمان گیری مسابقه فرمول یک برزیل، این جوان آلمانی توانست مارک وبر و سباستین وتل را  پشت سر بگذارد و خط اول مسابقه را از آن خود کند.

پیست در ابتدای زمان گیری خیس بود و راننده ها با لاستیک های میانه (Intermediate) زمان گیری را آغاز کردند. در دقایق پایانی دور سوم با خشک شدن پیست، هاکنبرگ توانست زودتر از بقیه لاستیک هایش را با لاستیک های صاف (Slick) عوض کند و با یک رانندگی فوق‌العاده، سریعترین زمان را به دست آورد.

پنج سال بود که ویلیامز موفق نشده بود در فرمول یک، مسابقه را جلوتر از رقبایش آغاز کند و این اولین بار است که این راننده بیست و سه ساله می‌تواند مسابقه را از خط اول شروع کند . جالب اینجاست که آینده این راننده در تیم ویلیامز هنوز نامعلوم است.

بعد از هاکنبرگ، دو راننده تیم ردبول قرار گرفتند. سباستین وتل در خط دو و مارک وبر، تنها با یک دهم ثانیه اختلاف، در خط سوم مسابقه را آغاز می کنند.

هملیتون که در لحظاتی از زمان گیری، بهترین رکورد را داشت در پایان زمان گیری سوم، مقامی بهتر از چهارم پیدا نکرد، اما جنسن باتن، قهرمان فصل پیش حتی به زمان گیری سوم هم نرسید و از خط یازدهم مسابقه را شروع می کند.

همیلتون امیدوار است که شرایط روز مسابقه هم مثل امروز باشد اما پیش‌بینی هواشناسی برای مسابقه بارانی نیست.

فرناندو آلونسو، راننده فراری که اکنون در صدر جدول راننده ها است مسابقه را از خط پنجم شروع می کند.

اگر چه از توانایی هاکنبرگ در رسیدن به این موقعیت نمی‌توان به راحتی صرف نظر کرد، اما امید این جوان آلمانی برای قهرمانی در مسابقه برزیل بسیار کم است. این برای هاکنبرگ و ویلیامز نگران کننده نیست چرا که هدف تیم نه قهرمانی، بلکه کسب حداکثر امتیاز از هر مسابقه است.

بنابراین کماکان، این احتمال وجود دارد که یکی از پنج راننده بالای جدول در سائوپائولو در برزیل تکلیف قهرمان این فصل از فرمول یک را مشخص کند.

در حال حاضر آلونسو (فراری) با ۲۳۱ امتیاز، وبر (ردبول) با ۲۲۰ امتیاز، همیلتون (مک لارن) با ۲۱۰امتیاز، وتل (ردبول) با ۲۰۶ امتیاز و باتن (مک لارن) با ۱۸۹ امتیاز برای قهرمانی در این فصل می جنگنند.

سناریوهای زیر برای کسب قهرمانی متصور است:

  • اگر آلونسو در برزیل اول شود قهرمان خواهد بود مگر اینکه وبر مقامی بهتر از چهارم کسب کند.
  • اگر آلونسو در برزیل دوم شود قهرمان خواهد بود مگر اینکه وبر مقامی بهتر از هشتم کسب کند، همیلتون مقامی بهتر از چهارم به دست آورد یا وتل اول شود.
  • اگر آلونسو سوم شود، او قهرمان خواهد شد مگر اینکه وبر جزو ده راننده اول باشد، همیلتون جزو چهار راننده اول باشد و وتل جزو سه راننده اول باشد. 
  • اگر آلونسو جزو سه راننده اول نباشد، قهرمان این فصل در ابوظبی مشخص خواهد شد. 
  • باتن تنها در شرایطی می‌تواند شانس قهرمانی در این فصل را داشته باشد که در مسابقه برزیل اول یا دوم شود، اما اگر آلونسو جز شش راننده برتر در برزیل باشد یا وبر اول یا دوم شود، او دیگر شانسی نخواهد داشت. 
  • وتل تنها باید آلونسو را در پیست شکست دهد تا شانسی برای قهرمانی داشته باشد.

رده بندی

راننده‌ها مسابقه برزیل را با این ترتیب شروع خواهند کرد:

۱ – نیکو هاکنبرگ (ویلیامز-کازورث) ۲ – سباستین وتل (ردبول-رنو) ۳ – مارک وبر(ردبول-رنو) ۴ – لوییس همیلتون (مک لارن-مرسدس ) ۵ – فرناندو آلونسو (فراری) ۶ – روبنز باریکلو (ویلیامز-کازورث) ۷- رابرت کیوبیتزا (رنو) ۸- مایکل شوماخر (مرسدس جی پی) ۹- فیلیپه مسا (فراری) ۱۰ – ویتالی پترف (رنو) ۱۱- جنسن باتن (مک لارن – مرسدس) ۱۲ – کومی کوبایاشی (ب ام و سابر- فراری) ۱۳ – نیکو رزبرگ (مرسدس-جی پی) ۱۴- جیمی الگشواری (تورو روسو – فراری) ۱۵ – نیک هایدفلد (ب ام و سابر- فراری) ۱۶- ویتانتونیو لویتزی (فورس ایندیا – مرسدس ) ۱۷ – تیمو گلاک (ویرجین – کازورث ) ۱۸ – یارنو ترولی (لوتوس – کازورث) ۱۹- هایکی کوالاینن (لوتوس – کازورث ) ۲۰ – سباستین بوئمی (توروروسو – فراری )۲۱ – لوکاس دی گراتزی (ویرجین – کازورث ) ۲۲ – کریستن کلاین (هیسپانیا – کازورث) ۲۳- آدرین سوتیل (فورس ایندیا – مرسدس ) ۲۴ – برونو سنا (هیسپانیا – کازورث )

عکس:

Glenn Dunbar/LAT Photographic
ref: Digital Image _G7C5178