حسن روحانی رییس جمهوری ایران در سومین همایش بین‌المللی خودرو گفت حمایت دولت از خودروسازان ابدی نیست و حمایت بی حد و حصر به ضرر ملت ایران تمام خواهد شد.

همایش امسال به خاطر همزمانی با نمایشگاه خودروی ژنو با بی‌مهری برخی مدیران ارشد خودروسازان اروپایی روبه‌رو شده، اما حضور دکتر حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران، نشاندهنده اولویت این صنعت برای دولت است.

حسن روحانی، که پیش از این نیز در داووس از آمادگی ایران برای همکاری با سرمایه‌گذاران خارجی در صنعت خودرو صحبت کرده بود دیروز هم این موضوع را مورد توجه قرار داد و از آمادگی کشور برای همکاری با خارجی‌های خودروساز صحبت کرد و حتی رسما اعلام کرد که «هیچ قطعه‌ای در ایران بدون مشارکت خارجی‌ها ساخته نخواهد شد».

او تعهد دولت به مردم را بیشتر از تعهدش به خودروسازان مورد توجه قرار داد و گفت «درست است که دولت تعهداتی به خودرو‌سازان داشته است اما تعهد اصلی دولت به مردم است. دولت تاکنون با ممنوع کردن واردات برخی خودرو‌ها و تعرفه‌های سنگین از خودروسازان حمایت کرده اما این حمایت‌ها نمی‌تواند ابدی باشد؛ زیرا حمایت بی‌حد و مرز یعنی خارج کردن صنعت از رقابت جهانی و در نتیجه تضعیف صنعت داخلی و بالا رفتن قیمت‌ها که در پایان به ضرر ملت ایران تمام خواهد شد.» 

«دو راه بیشتر نداریم. راه اول منتظر شویم تا زمان بگذرد و صنعت پیشرفت کند و راه دوم که میا‌نبر است، مشارکت با شرکت‌های خارجی است.»

قیمت ۱۰ ساله آزاد می‌شود

محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت یک بار دیگر از برنامه‌های ١٩ سال آینده صنعت خودرو صحبت کرد و با اشاره به برنامه راهبردی صنعت خودرو که دو سال از عمر آن می‌گذرد، گفت: «براساس این برنامه راهبردی، قیمت خودرو ظرف ۱۰ سال باید آزاد شود. براساس این برنامه راهبردی، تولید خودرو باید به سه میلیون دستگاه در سال برسد که از این میزان یک سوم آن باید به بازارهای صادراتی ارایه شود، ضمن اینکه ۱۲۰ هزار دستگاه خودروی تجاری و سنگین باید در کشور تولید شود. براساس این برنامه باید پس از ١٠ سال قیمت خودرو آزادسازی شود و صنعت خودروسازی ایران رتبه اول منطقه، پنجم آسیا و یازدهم دنیا را به خود اختصاص دهد.»

این نوشته خلاصه‌ای از گزارش روزنامه اعتماد از سومین همایش صنعت خودرو بود.
عکس از محمدرضا جنیدی فرد – خبرگزاری ایلنا