لوییس همیلتون، مدافع عنوان قهرمانی، با پیروزی در فرمول یک مکزیک شانس اندک خود برای قهرمانی را زنده نگه‌داشت. پشت سر او هم‌تیمی‌اش، رزبرگ دوم شد. او همچنان با ۱۹ امتیاز اختلاف در صدر جدول باقی مانده است و هنوز این فرصت را دارد تا در مسابقه بعدی و پیش از پایان فصل قهرمانی خود را جشن بگیرد.

مکس فرستاپن، راننده ردبول سومین نفری بود که جلوتر از سباستین فتل از خط پایان گذشت. اما داوران به خاطر رانندگی خطرناک و اینکه در پیچ اول به فتل اجازه سبقت نداده بود، او را پنج ثانیه جریمه کردند و فتل به عنوان نفر سوم روی سکو رفت. اما او هم بعد از مسابقه در نبردی که با دانیل ریکیاردو، راننده دیگر ردبول،‌ داشت ده ثانیه جریمه شد و دست آخر ریکیاردو به عنوان نفر سوم معرفی شد.

f1-mexico-04

همیلتون پیش از مسابقه در تمرین و در زمان‌گیری از رقیبش بهتر بود. او مسابقه را هم خوب شروع کرد. اما احتمالا آنقدر نگران عقب نگه داشتن رزبرگ بود که دیر ترمز کرد و لاستیکش قفل شد و از پیست خارج شد و چند پیچ جلوتر دوباره به پیست برگشت. پشت سر او رزبرگ و فرستاپن هم به هم برخورد کردند و همین باعث شد او پیشتاز بماند. داوران بعدا این برخورد را خطا نگرفتند.

جنجال برای مقام سوم

حادثه جدی پشت سر این گروه اتفاق افتاد. وقتی استبان گوتیه‌رز، مارکوس اریکسون و پاسکال ورلاین به یکدیگر برخورد کردند. تصادف ورلاین را از مسابقه خارج کرد و ماشین ایمنی به پیست آمد تا سرعت خودروها را کم کند و پیست از قطعات ماشین پاک شود.

با ادامه مسابقه در دور چهارم رزبرگ نتوانست همیلتون را تهدید کند و از آن به بعد همیلتون تقریبا پیروزی‌اش را تثبیت کرد و دست آخر هشت ثانیه جلوتر از رزبرگ از خط پایان گذشت. این پنجاه و یکیمین پیروزی راننده ۳۱ ساله بود و او حالا در جدول رده‌بندی رانندگان فرمول یک در کنار آلن پروست، دومین راننده‌ای است که بیشترین پیروزی را فرمول یک کسب کرده است.

M47765

دوم شدن برای رزبرگ کافی بود. دو مسابقه به پایان فصل باقی مانده و رزبرگ اگر در برزیل پیروز شود می‌تواند پیش از پایان فصل قهرمانی خود را جشن بگیرد. او حتی اگر در دو مسابقه بعدی دوم و سوم هم شود باز قهرمان خواهد بود.

جنجال برای مقام سوم به مراتب بیشتر از رقابت دو راننده مرسدس بود. فرستاپن یکی دو بار سعی کرد خود را به رزبرگ نزدیک کند. اما تلاش او بی نتیجه بود. بعد فتل به او نزدیک شد. راننده فراری که در اوایل مسابقه پیشتاز بود و دیرتر لاستیک عوض کرده بود، تایرهای بهتری داشت. چهار دور مانده به پایان مسابقه، فتل به فرستاپن رسید. اما وقتی میخواست در پیچ اول از او سبقت بگیرد، فرستاپن لاستیکش قفل شد و از پیست خارج شد و دوباره جلوتر از فتل به پیست برگشت. تیم از او خواست به فتل راه بدهد اما او گوش نکرد و دو راننده با همین ترتیب از خط پایان عبور کردند.

فتل عصبانی

فرستاپن به سرعت پنج ثانیه جریمه شد. اما این خبر وقتی به او داده شد که به عنوان راننده سوم به اتاق انتظار رفته بود و خود را برای رفتن روی سکو آماده می‌کرد.

حرکت فرستاپن فتل را بسیار عصبانی کرد. او در رادیو با عصبانیت از چارلی وایتینگ، مدیر مسابقه می‌خواست فرستاپن را وادار کند به او راه بدهد. وقتی مهندسش سعی کرد به او بگوید که این مسئله بعد از مسابقه بررسی می‌شود و پیش از آنکه جمله «چارلی میگه …» را تمام کند، فتل با عصبانیت گفت «آره؟ یه پیغام برای چارلی دارم! گمشو! گمشو!»

f1-mexico-03

عصبانیت فتل بیشتر هم شد. فرستاپن برای کمک به ریکیاردو جلوی فتل را گرفت تا هم‌تیمی‌اش بتواند از راننده آلمانی سبقت بگیرد و سوم شد. اما فتل حاضر به تسلیم نشد و به هیچ وجه به راننده استرالیایی راه نداد. نبردی که در نهایت به جریمه او از دست رفتن مقام سوم منجر شد.

پشت سر این ماجراهای جنجانی، کیمی رایکونن از فراری به مقام ششم رسید و نیکو هالکنبرگ از فورس ایندیا هفتم شد. نبرد این دو راننده هم برای لحظاتی دیدنی بود. وقتی راکیونن از هالکنبرگ سبقت گرفت، راننده آلمانی دور خود ۱۸۰ درجه چرخید. شانس او این بود که والتری بوتاس از ویلیامز حدود شش ثانیه از او عقب‌تر بود و وقت کافی داشت که ماشین را جمع کند.

بوتاس و هم‌تیمی‌اش فیلیپه مسا، هشتم و نهم شدند. جلوتر از سرجیو پرز از فورس ایندیا که آخرین امتیاز مسابقه را گرفت. رقابت فورس‌ایندیا و ویلیامز برای کسب مقام چهارم تیمی بسیار جدی است.