در یکی از هیجان‌انگیزترین مسابقات فرمول یک در سال‌های اخیر، لوییس همیلتون راننده بریتانیایی تیم مک‌لارن توانست با پیروزی در فرمول یک چین، به پیروزی‌های پی‌ در پی ردبول خاتمه دهد. 
سباستین وتل که تا دورهای آخر پیشتاز مسابقه بود، دوم شد و مارک وبر هم تیمی او با درخششی فوق‌العاده در حالی که مسابقه را از خط هجدهم آغاز کرده بود، سوم شد. 
همیلتون در حالی جام قهرمانی را بالای سر برد که تا پنج دقیقه پیش از آغاز مسابقه، به دلیل فنی معلوم نبود بتواند مسابقه را آغاز کند. 
با آغاز مسابقه او و هم تیمی‌اش، جنسن باتن، توانستند از وتل بگذرند و پیشتاز مسابقه شوند. اما در دور اول تعویض لاستیک همیلتون موقعیت خود را از دست داد و عقب افتاد. اما او با استفاده از استراتژی سه بار لاستیک عوض کردن توانست از لاستیک‌های نو بهترین استفاده را برد و از فرصتی که استراتژی اشتباه وتل به او داد حداکثر استفاده را کرد. 
راننده‌ها برای رسیدن به حداکثر چسبندگی و سرعت لازم است تا لاستیک‌های نو داشته باشند اما امسال لاستیک‌هایی که کارخانه پیرلی برای فرمول یک ساخته است با دوام کمتر ساخته شده تا راننده‌ها را مجبور به تعویض لاستیک کند و این به هیجان مسابقه کمک کرده است. 
وتل مسابقه را با دوبار تعویض لاستیک به پایان برد. در این استراتژی لازم بود تا او بتواند از لاستیک‌ها به خوبی مراقبت کند و با ترمز‌های سریع یا فشار بر آن‌ها در پیچ‌ها باعث استهلاک آن‌ها نشود. وتل تمام تلاش خود را کرد تا سرعتش را بالاتر ببرد اما همیلتون با کمک لاستیک‌های نو تر و رانندگی جسورانه‌تر خود را به او رساند و بعد از مدتی رقابت زیبا، عاقبت چهار دور مانده به پایان مسابقه مکان اول را از وتل گرفت. 
وتل در طول مسابقه ارتباط رادیویی خود را با مهندسانش از دست داد و همین کار او را سخت کرد. 

نیکو رزبرگ بهترین نتیجه مرسدس بنز را در این فصل به دست آورد

مارک وبر، هم تیمی او هم روز سختی پیش رو داشت. او در زمان‌گیری مقامی بهتر از هجدهم کسب نکرد و با لاستیک‌های بادوام مسابقه را شروع کرد. این لاستیک‌ها چندان برای سرعت گرفتن مناسب نیست. وبر در این مسابقه به دلیل مشکل فنی نمی‌توانست از سیستم کرس استفاده کند و از این نظر هم از رقیبانش عقب بود، اما ترکیبی از رانندگی شجاعانه و استفاده به‌موقع از لاستیک‌های نرم، که چسبندگی بهتر و در نتیجه سرعت بالاتری دارند، وبر را تا مقام چهارم بالا کشاند و بالاخره یک دور مانده به پایان مسابقه، توانست مقام سوم را از جنسن باتن بگیرد.
برای باتن، کسب مقام چهارم چندان خوش آیند نبود. او در زمان‌گیری دوم شده بود و مسابقه را پشت سر وتل شروع کرد و برای لحظاتی از مسابقه در مقام اول بود. اما هنگام تعویض لاستیک‌ او به اشتباه در گاراژ ردبول توقف کرد و همین باعث شد تا دست کم سه ثانیه زمان از دست بدهد و وتل با استفاده از این فرصت مقام اول را از او ربود. دست آخر او در مسابقه‌ای با هم تیمی‌اش هم مغلوب شد و دست آخر مقام سوم را هم به وبر واگذار کرد.  
نیکو رزبرگ، راننده تیم مرسدس بنز هم روز خوبی نداشت. او اگر چه بهترین مقام مرسدس بنز را در این فصل به دست آورد و کمی از نگرانی‌های تیم کاست، اما اگر نمی‌گذاشت که باتن و مسا از او سبقت بگیرند شاید یکی از سه راننده اول می‌بود. 
دو راننده فراری مکان‌های ششم و هفتم را کسب کردند. مسا در لحظاتی شانس کسب مقام بهتر را داشت اما آلونسو که به نظر بال متحرک عقب ماشینش هم خراب بود شانس زیادی برای داشتن رتبه بهتر نداشت. به نظر رانندگان فراری با ماشینی که در اختیار دارند، فعلاً قدرت کسب مقامی بهتر ندارند. 
مسابقه چین، از لحظه شروع تا پایان سراسر هیجان بود. به نظر می‌رسد ترکیبی از قوانین تازه و استفاده از لاستیک‌های پیرلی هیجان و سبقت را دوباره به فرمول یک برگردانده است. 

عکس: مک‌لارن