مت لوبلانک، هنرپیشه آمریکایی که به خاطر بازی در سریال «فرندز» مشهور است، به عنوان مجری جدید برنامه تاپ گیر (در ایران تخت گاز) معرفی شد. او در کنار کریس اوانز، مجری اصلی برنامه، از بهار برنامه تاپ گیر را اجرا خواهد کرد.

در تاریخ ۳۹ ساله برنامه تاپ گیر، این اولین بار است که یک مجری غیرانگلیسی برای این برنامه انتخاب می‌شود.

مت لابلانک بعد از اعلام نامش گفت «به عنوان یک خوره ماشین و یک طرفدار پر و پا قرص تاپ گیر، از اینکه در دوره تازه این برنامه نقشی دارم مفتخر و هیجان زده‌ام.»

کریس اوانز، مجری اصلی برنامه در واکنش به اعلام خبر حضور آقای لابلانک گفت «مت یک عشق ماشین است و من از اینکه او به تاپ گیر پیوسته خیلی خوشحالم»

جهان مت لابلانک را به خاطر نقش ماندگارش در سریال فرندز می‌شناسد. او در این سریال شخصیت «جویی» را بازی میکرد. هنرپیشه ۴۸ ساله در سالهای اخیر علاوه بر چند فیلم سینمایی در یک سریال موفق کمدی انگلیسی به نام «اپیزودز» هم بازی کرد. او برای بازی در این سریال در سال ۲۰۱۳ جایزه گلدن گلوب را دریافت کرد.

لابلانک پیش از این دوبار در برنامه تخت گاز به عنوان مهمان دعوت شده بود. او در بخشی از برنامه که هنرمندان یک هچ‌بک را در پیست میراندند و زمان ثبت می‌کردند، رکورد سریعترین هنرپیشه را داشت.

پارسال جرمی کلارکسون، مجری پیشین برنامه تخت گاز به خاطر دعوا با یک تهیه کننده، از تاپ گیر کنار گذاشته شد و جیمز می و ریچارد هموند، دو مجری دیگر هم از این برنامه رفتند. بعد از آن بی بی سی مجری و دی جی رادیو و یکی از کلکسیونرهای مشهور خودرو، کریس اوانز را به عنوان مجری سری جدید معرفی کرد.

پیشینه خبر

«جرمی کلارکسون برکنار شد»

«جانشین جرمی کلارکسون در تاپ گیر معرفی شد»

«مجریان پیشین تاپ گیر به آمازون رفتند»

«ملکه نوربرگ‌رینگ و یک نویسنده خودرو مجری تخت گاز شدند»

ماه گذشته روزنامه انگلیسی سان خبر داده بود که «سبین اشمیتز» راننده آلمانی و «کریس هریس»، روزنامه نگار خودرو و مجری در سری جدید برنامه تاپ گیر کریس اوانز را همراهی خواهند کرد و احتمال داده بود «دیوید کولتهارد»، راننده بازنشسته فرمول یک هم در بین مجریان است. بی بی سی حاضر نشده بود درباره صحت این گزارش اظهارنظر کند.

بی بی سی همزمان با اعلام نام لابلانک اعلام کرد، تاپ گیر مجری‌های دیگری هم خواهد داشت که نامشان به زودی اعلام خواهد شد.