کمتر کسی است که با نگاهی به محصولات امروز هوندا واژه اسپرت در ذهنش تداعی شود. اما این سرنوشتی نبود که سوئیچیرو هوندا، هنگام تاسیس این کارخانه در نظر داشت. او خود حرفه‌اش را با کار روی ماشین‌های مسابقه آغاز کرد و در طول شصت و چهار سالی که از تاسیس این کارخانه می‌گذرد، هوندا همیشه در مسابقات مهم اتوموبیلرانی و موتورسیکلت حضوری جدی داشته است. 

سوئیچیرو هوندا، نفر وسط، کارش را به عنوان مکانیک خودروهای مسابقه شروع کرد
هوندا هنوز هم در تمام مسابقات مهم موتوری جهان به جز فرمول یک شرکت می‌کند. این کارخانه در سال ۲۰۰۸ بعد از بیش از چهل سال مسابقات فرمول یک را ترک کرد، اما تیمی که برجای ماند سال بعد قهرمان فرمول یک جهان شد. 
اکنون تاکانوبو ایتو، مدیر اجرایی هوندا می‌خواهد این هویت را دوباره به محصولات هوندا برگرداند. به‌ جز جریان تازه‌ ساخت ماشین‌های اسپرت در ژاپن، دلایل مختلف دیگری هم برای این تصمیم وجود دارد که از همه مهمتر روند رو به کاهش فروش محصولات هوندا مخصوصاً در قاره اروپا است. به علاوه هوندا می‌خواهد مانند رقبایش سهم بیشتری از بازار خریداران جوان را در اختیار داشته باشد و برای جلب نظر این بازار باید خودروهایی اسپرت در محصولاتش داشته باشد. 

هوندا برای این تغییر هویت تصمیم گرفته است به گذشته‌اش برگردد و نام‌های اسپرتی را که در سال‌های پیش در این کارخانه تولید شده دوباره احیا کند. در اولین قدم این کارخانه مدل جدیدNSX  را به بازار خواهد فرستاد. 
هوندا نسل پیشین NSX را  در سال ۱۹۹۰ به بازار عرضه کرد. این ماشین که استودیوی پینین فارینا در ایتالیا آن را برای هوندا طراحی کرد، به سرعت به یک پدیده در صنعت خودروسازی ژاپن و جهان تبدیل شد. تکنولوژی پیشرفته ماشین در مقایسه با فراری ۳۴۸ باعث شد تا بازار به خوبی از این ماشین استقبال کند.

اما با ورود به قرن جدید، هوندا به دلیل فروش بدون صرفه NSX و قدیمی‌ شدنش نسبت‌ به رقبای ایتالیایی و آلمانی، تولید این ماشین را متوقف کرد. هوندا می‌خواست یک خودروی دیگر براساس کانسپت آکورا ASCC با موتور ده سیلندر خورجینی که جلوی ماشین سوار می‌شد، بسازد و آن را جایگزین NSX کند اما بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ این پروژه را متوقف کرد. 
NSX جدید، که کانسپت آن در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد، یک خودروی هایبرید اسپرت است که قدرتش را از یک موتور شش سیلندر (برای چرخ‌های عقب) و دو موتور الکتریکی (برای چرخ‌های جلو) می‌گیرد. گشتاور مثبت یا منفی موتورهای الکتریکی به فرمان‌گیری بهتر ماشین کمک خواهد کرد. 
برخلاف کانسپت ASCC، طرفداران NSX به نظر از کانسپت جدید راضی هستند و آن را جانشین خوبی برای NSX افسانه‌ای می‌دانند. هنوز آمار و اطلاعات فنی کامل این خودرو منتشر نشده اما مهندسان هوندا تلاش خواهند کرد تا این سوپرکار با حداقل تغییرات نسبت به کانسپت و تا حد ممکن سازگار با محیط زیست بسازند. این ماشین در سال ۲۰۱۴ با  مارک آکورا در آمریکا و  با نام هوندا در اروپا به بازار عرضه خواهد شد. 
هوندا برای دمیدن دوباره روح اسپرت در کالبد محصولاتش تنها به بازگشت NSX بسنده نکرده بلکه این شرکت قصد دارد سری محصولات تقویت شده خود با نام Type R و نسل تازه‌ای از روداستر مشهورش به نام S2000 را هم به بازار عرضه کند. شاید برای تکمیل این تلاش هوندا باید دوباره به مسابقات فرمول یک هم برگردد.