بعد از عبور از توفان بحران اقتصاد جهانی و پشت سرگذاشتن سونامی و سیل در ژاپن و شرق آسیا، هوندا خود را برای یک خانه‌تکانی بزرگ آماده می‌کند. 
تاکانوبو ایتو، مدیر هوندا که سه سال پیش مدیریت هوندا را برعهده گرفت، اکنون اجرای برنامه‌ای را برای تغییر در این کارخانه آغاز کرده که همه جنبه‌ها را از تحقیق و توسعه مدل‌های جدید تا استفاده از تکنولوژی‌های تازه را دربر می‌گیرد. 

با گسترده شدن دامنه بحران اقتصاد جهانی در سال ۲۰۰۸ ، تاکئو فوکوئی، مدیر پیشین هوندا مجبور شد برای حفظ هوندا تصمیم‌های سختی بگیرد و بسیاری از برنامه‌های توسعه این کارخانه را متوقف کند. از جمله این برنامه‌ها ساخت یک آکورای جدید هشت سیلندر و مدل اسپرت NSX بود. 
در آن زمان مدیران هوندا گمان کردند که با بروز این بحران سلیقه مردم برای خرید خودرو به شدت تغییر خواهد کرد و تقاضا برای ماشین‌هایی با ظاهر ساده و مصرف سوخت کم بیشتر خواهد شد. اما در عمل با وجود افزایش تمایل به خودروهایی کم مصرف، خریداران به جای سادگی به طرح‌های اسپرت و متحورانه علاقه بیشتری نشان دادند. این تصمیم اشتباه باعث شد تا هوندا بخشی از سهم خود در بازار را به کارخانه‌هایی نظیر هیوندای بدهد که مسیری متفاوت را در برخورد با بحران اقتصاد جهانی در پیش گرفتند. 

اما اکنون هوندا می‌خواهد این وضعیت را تغییر دهد. بیشتر بار این تغییر هم بر دوش توشینوبو مینامی، مدیر طراحی بدنه و یوشینوری آساهی، مدیر طراحی داخلی هوندا است .
وظیفه این دو این است تا سال ۲۰۱۶ یک زبان جدید برای طراحی محصولات هوندا طراحی کنند. آن‌ها نام این الگوی جدید را «طرح هیجان‌انگیز اچ» نامیده‌اند که بخش‌هایی از آن را می‌توان در کانسپت‌های AC-X، خودروی الکتریکی میکرو کامیوتر، هوندا EV-ster و هوندان NSX دید. 
مینامی بدون شک می‌خواهد ماشین‌های هوندا سطوح پیچیده‌تری داشته باشند. او می‌گوید طراحان هوندا بیش از اندازه به کامپیوتر و محاسبات فنی تمرکز کرده‌اند و او می‌خواهد در عوض طراحان به حواس پنجگانه خود هنگام طراحی توجه کنند.

کانسپت اس که گفته می‌شود نسل بعدی فیت/جز براساس آن ساخته خواهد شد
برای دیدن تغییرات در هوندا نباید تا سال ۲۰۱۶ منتظر ماند. هوندا پاییز امسال مدل جدید آکورد را به بازار می‌فرستند که مهمترین آزمایش برای برنامه‌های تغییر در این کارخانه است. سال آینده هم نسل جدید فیت/جاز به بازار خواهد آمد. 
ایتو امیدوار است بتواند با موفقیت این دو خودروی جدید در بازار رکورد فروش جهانی خود را تا پایان سال مالی (مارس ۲۰۱۳) بشکند. این کارخانه تا کنون بیش از چهار میلیون خودرو در سال نفروخته اما مدیر هوندا می‌گوید هدفش این است که امسال چهار میلیون و سیصد هزار دستگاه هوندا در سراسر جهان بفروشد.