هوندا در حال ساخت یک خودروی اسپرت موتور وسط در ابعادی کوچک‌تر از سوپراسپرت ان اس اکس است. این خودرو که رسانه‌ها آن را «ان اس اکس کوچولو» نامیده‌اند با خودروهایی نظیر پورشه کیمن و آلفارومئو ٤سی رقابت خواهد کرد.
هفته نامه اتواکسپرس خبرداده قوای محرکه این هوندا هیبرید است و ٤٠٠ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این نشریه می‌گوید مدیران هوندا در آستانه تصمیم گیری درباره تولید این خودرو هستند و به احتمال زیاد تصمیم آنها مثبت خواهد بود.
منبعی از هوندا که نامی از او برده نشده می‌گوید موتور این ماشین نمونه‌ای تقویت شده از موتور چهارسیلندر توربوی «وی تک» است که قرار است به زودی در مدل اسپرت «سیویک تایپ آر» سوار شود. این موتور حدود ٣٣٠ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و با اضافه شدن یک موتور الکتریکی ٧٠ اسب بخاری، در سیستمی مشابه با ان اس اکس، نیروی این قوای محرکه به ٤٠٠ اسب بخار خواهد رسید. نیروی این موتور از طریق یک جعبه دنده ٩ سرعته با کلاچ دوگانه به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

گزارش شده ظاهر ماشین هم با الهام از ان اس اکس طراحی خواهد شد. هوندا به تازگی طرح هایی از یک خودروی موتور وسط را برای ثبت حقوق معنوی ارائه داده بود که احتمال تولید چنین مدلی را بیشتر می‌کند. اتواکسپرس می‌گوید بدنه ماشین از ترکیبی از آلومینیوم و پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن ساخته می‌شود.
هوندا مدل ان اس اکس را در کارخانه‌اش در ایالت اوهایو در آمریکا می‌سازد و آن را در این کشور با مارک آکورا عرضه خواهد کرد. گفته می‌شود برادر کوچک‌تر  ان اس اکس هم در همین کارخانه ساخته خواهد شد اما فقط با نام هوندا به بازار عرضه خواهد شد. 
پیش بینی می‌شود این خودرو با قیمت پایه ٦٠ هزار پوند معادل حدود ٩٥ هزار دلار و در سال ٢٠١٨ به بازار عرضه شود.