هیوندای خود را برای عرضه خودروهای لوکس با برند مستقل «جنسیس» آماده می‌کند. افزایش ارزش «وون»، واحد پول کره جنوبی کارخانه کره‌ای را به فکر انداخته تا با ورود به بازار خودروهای لوکس سود خود را افزایش دهد.

سه مدل اصلی ترکیب اولیه مارک جنسیس را تشکیل خواهد داد. گفته می‌شود در ابتدا مدلهای جنسیس در شبکه فروش هیوندای به بازار عرضه می‌شود. هیوندای هنوز اعتماد به نفس کامل برای عرضه مارکی کاملا جدا مانند لکسوس را ندارد و گمان می‌کند این حرکت ریسک زیادی داشته باشد.

هیوندای هفت سال پیش مدل لوکس جنسیس را به بازار عرضه کرد. این کارخانه بعد از آن مدل دیگری به نام «اکوس» را نیز به بازار فرستاد که در حال حاضر لوکس‌ترین مدل این کارخانه است. این خودروها همراه با یک شاسی بلند متوسط که قرار است در سال ۲۰۱۹ ساخته شود، ترکیب اولیه برند جنسیس را شکل می‌دهد. احتمال داده می‌شود اکوس با نام دیگری در خانواده جنسیس عرضه شود.

«چانگ مونگ کو» مدیر هیوندایی سال‌ها است می‌خواهد هیوندایی را به سمت بالای بازار سوق دهد و تصمیم به عرضه برندی لوکس برای تحقق همین خواسته است.

هیوندای هنوز رسما چنین تصمیمی را تایید نکرده اما گفته می‌شود ظرف روزهای آینده آن را به طور رسمی اعلام کند.

ده سال پیش هم هیوندایی با چنین تصمیمی روبرو شد اما در نهایت به این نتیجه رسید تا ابتدا با عرضه جنسیس رقابت با خودروهای لوکس را امتحان کند. آن زمان مشاوران هیوندایی به مدیران این شرکت هشدار دادند که این کارخانه برای عرضه یک برند لوکس آماده نیست و بهتر است پیش از این کار اعتبار برند هیوندای را افزایش دهد.

هیوندای برای ورود به بازار خودروهای لوکس از یک شرکت آمریکایی مشورت می‌گرفت و این شرکت به هیوندای هشدار داد که تویوتا برای عرضه مارک لکسوس پنج میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرد و ده سال طول کشید تا این سرمایه‌گذاری از نظر مالی به نقطه سر به سر رسید.

اما حالا فشار مالی بر هیوندایی افزایش پیدا کرده و این کارخانه جز حرکت به سمت بازارهای پرسود‌تر چاره دیگری ندارد. هیوندای ۷۵ درصد محصولات خود را به بازارهای جهانی صادر می‌کند و قدرت گرفتن ارزش پول ملی کشور باعث شده سودش روندی نزولی پیدا کند.

در بازار داخلی هم خودروسازان خارجی رفته رفته قدرت می‌گیرند. با تقویت ارزش «وون» مارک‌های آلمانی مانند ب ام و و آئودی توان بیشتری برای رقابت دارند.

ماشین‌های لوکس سود بیشتری نصیب کارخانه می‌کنند و آمارها نشان می‌دهد هیچ خطری رشد بازار این خودروها را تهدید نمی‌کند.

با این حال رقابت در این بازار بسیار سخت است. در حال حاضر کارخانه‌هایی مانند آلفارمئو، کادیلاک، لینکلن، اینفینیتی و آکورا همگی با پیشینه‌ای طولانی‌تر از هیوندایی در حال اجرای برنامه‌هایی بلندپروازانه در بازار خودروهای لوکس هستند و مخصوصا در بازار چین حضوری بسیار قوی دارند. علاوه بر این تسلا، تنها سازنده خودروهای لوکس الکتریکی هم رفته رفته جای پای خود را در بازار محکمتر می‌کند.

خبرگزاری رویترز از قول منابعی در داخل کارخانه خبر داده که تصمیم تازه هیوندای با مخالفت برخی مدیران این شرکت در آمریکای شمالی روبرو شده است. این مدیران می‌گویند هیوندای برای ورود به بازار خودروهای لوکس «عجله» کرده است.