چند روز بعد از انتشار خبر توقف همکاری پژو با ایران، گفته می‌شود هیوندای هم بی سر و صدا همکاری خود با ایران را متوقف کرده است. 
گروهی در آمریکا به نام «اتحاد در برابر ایران هسته‌ای» که هدفش افزایش فشار تحریم‌ها بر ایران است، اعلام کرده پیش از انتشار فهرست خودروسازانی که با ایران همکاری می‌کنند، در مذاکراتی با هیوندای، نام این شرکت را از این فهرست خارج کرده است. 
در این کمپین که وب سایت آن هفته پیش راه اندازی شد، صنعت خودروسازی ایران هدف قرار گرفته است. این وب سایت نام خودروسازانی که با ایران همکاری می‌کنند همراه با میزان همکاری آن‌ها با ایران منتشر کرده و از مردم و هواداران این گروه می‌خواهد این خودروسازان را از همکاری با ایران منصرف کنند. 
این کمپین دلیل حمله به صنعت خودروسازی ایران را، سهم بالای این صنعت در تولید ناخالص ملی ایران اعلام کرده است. به گفته این گروه، صنعت خودرو بعد از نفت دومین صنعت ایران است. تعداد خودروهای تولید شده در ایران از هفت سال پیش تا کنون دو برابر شده است و اکنون ده درصد درآمد ناخالص ملی ایران از این صنعت تأمین می‌شود.  
در فهرست این گروه نام دوازده خودروساز دیده می‌شود. ایسوزو، ولوو، پورشه، مزدا، پژو، تویوتا، نیسان، کیا، فیات، سوزوکی، میتسوبیشی و رنو خودروسازانی هستند که هدف حمله این کمپین تبلیغاتی قرار گرفته‌اند. 

هیوندای با شرکت ایران خودرو دیزل در ساخت ماشین‌های تجاری همکاری می‌کند و خودروهای سواری این کارخانه در ایران به فروش می‌رسد. مقامات هیوندای هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند. 

در پی بالاگرفتن فعالیت‌های این کمپین، هفته پیش جنرال موتورز اعلام کرد که شریک جدیدش پژو، همکاری خود با ایران را قطع کرده است. با این حال مانند هیوندای، نه پژو و نه ایران خودرو واکنشی رسمی به این خبر نداشتند و نام پژو همچنان در فهرست خودروسازان این کمپین قرار دارد. 
قطع همکاری خودروسازان با ایران خبر تازه‌ای نیست. تویوتا دوسال پیش با بالاگرفتن تحریم‌های آمریکا اعلام کرد که صادرات خودرو به ایران را قطع کرده است. در زمان اعلام این خبر تویوتا تنها ۲۲۰ دستگاه خودرو به ایران وارد می‌کرد و این تصمیم تنها جنبه سمبلیک داشت و واردات محصولات تویوتا به طور غیرمستقیم به ایران ادامه پیدا کرد. 
اعلام خبر انصراف دو خودروساز بزرگ، تنها یک هفته بعد از آغاز این کمپین، می‌تواند نشانه قدرت این گروه یا تنها هیاهوی تبلیغاتی باشد. باید دید قضاوت این دوازده خودروساز از این کمپین چه خواهد بود.