فارس: در قیمت‌گذاری جدید خودروهای وارداتی توسط سازمان حمایت، قیمت برخی محصولات کیا و هیوندای با احتساب ارز مرجع، ۹ تا ۲۷ میلیون تومان افزایش یافت. 

طبق اعلام سازمان حمایت، قیمت جدید هر دستگاه هیوندای مدل i20 معادل ۴۹ میلیون و ۳۰۱ هزار تومان تعیین شده که در مقایسه با قبل ۹ میلیون تومان افزایش یافته است. 

همچنین قیمت هر دستگاه هیوندای مدل i30 معادل ۶۲ میلیون و ۶۴۲ هزار تومان تعیین شده که نسبت به قیمت قبلی حدود ۱۲و نیم میلیون تومان افزایش یافته است. 

قیمت آزرا گرانجور نیز ۱۱۰ میلیون و ۴۷۳ هزار تومان تعیین شده که در مقایسه با نرخ قبلی حدود ۲۰ میلیون و ۴۷۳ هزار تومان افزایش را نشان می‌دهد. 

قیمت هر دستگاه جنسیس نیز در مصوبه جدید سازمان حمایت، ۱۳۷ میلیون و ۲۳۷ هزار تومان اعلام شده که نرخ این خودرو پیش از این ۱۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود. 

همچنین قیمت جدید هر دستگاه سوناتا با افزایش ۱۷ میلیون تومانی، ۹۲ میلیون و ۱۳۹ هزار تومان تعیین شده که قیمت قبلی این خودرو ۷۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود. 

سازمان حمایت، قیمت هر دستگاه سانتافه را نیز ۹۷ میلیون و ۳۷۹ هزار تومان تعیین کرده است. 

در مورد محصولات کیا نیز می‌توان به تعیین قیمت ۶۶ میلیون و ۹۲۷ هزار تومانی قیمت جدید سراتو اشاره کرد. قیمت هر دستگاه سراتو کوپه نیز ۶۳ میلیون و ۶۸۲ هزار تومان و قیمت سورنتو نیز ۱۰۴ میلیون تومان تعیین شده است. 

در قیمت گذاری جدید خودروهای وارداتی، سازمان حمایت با افزایش ۱۶ میلیون تومانی اسپورتیج موافقت کرده به طوری که قیمت جدید این خودرو ۸۹ میلیون و ۴۴۲ هزار تومان تعیین شده است. قیمت جدید اپتیما نیز ۹۶ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان تعیین شده است. 

هر دستگاه موهاوی نیز با افزایش قیمت ۲۴ میلیون تومانی، ۱۲۲ میلیون و ۴۲۴ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است