با رای دیوان عدالت اداری واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی آزاد شد. چهار سال پیش بعد از بالا گرفتن بحران ارزی و در اوج تحریم‌ها در سال ۱۳۹۱، دولت ورود خودروهای با حجم موتور بیشتر از ۲۵۰۰ سی‌سی را ممنوع کرده بود. {+}

این ممنوعیت با انتقاد‌هایی از واردات خودروهای لوکس در خیابان‌ها و همینطور استفاده از ارز دولتی برای واردات خودرو همراه شد. تصمیم دولت باعث شد ورود محصولات کارخانه‌های پورشه و مازراتی تقریبا به صفر برسد و بعضی از مدلهای شرکت‌های دیگر هم از رسیدن به بازار ایران بازماندند.

در شهریور ۱۳۹۳، سخنگوی دولت بار دیگر بر این ممنوعیت تاکید کرد و گفت «واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی با هر شرایطی ممنوع است.»

اشاره او به مجوزهایی خاصی بود که برای برخی از ورزشکاران و ساکنان جزایر صادر شده بود. آقای نوبخت همچنین گفت این خودروها حتی پس از متروکه اعلام شدن هم نباید به کشور وارد شود.

«به دلیل آن که این خودروها ممنوعیت واردات داشتند، متروکه می شدند و بعد برای متروکه ها طبق ضوابط امکان فروش وجود داشت که در مصوبه امروز هیات دولت این راه هم بسته شد.»

آقای نوبخت همچنین گفت «ما به تردد این خودروها معترض هستیم چرا که با بافت فرهنگی کشور ما ناسازگار است به همین دلیل امروز در هیات وزیران واردات این خودروها ممنوع شد.»

گرفتار در گمرک

پیش از ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی، برخی مانند جانبازان و نخبگان می‌توانستند از سهمیه واردات این خودروها برخوردار شوند با این مجوزها تعدادی خودرو به کشور آمده بود اما به خاطر ممنوعیت در گمرک توقیف شده بود و امکان ترخیص نداشت.

حالا خبرگزاری فارس اعلام کرده «براساس شکایت برخی افراد» دیوان عدالت اداری رأی به ابطال مصوبه دولت داد و این خودروها میتواند از گمرک ترخیص شود.

یک توجیه دیگر ابطال این مصوبه آن است که حجم موتور دلیلی بر لوکس بودن خودرو نیست و ممکن است خودرویی با حجم موتور پایین‌تر از ۲۵۰۰ خودرویی لوکس باشد. بهترین مثال ب ام و آی۸ است که با موتور هیبرید الکتریکی و قیمت میلیاردی توانست مجوز واردات به ایران را بگیرد. به این ترتیب تعیین سقف برای حجم موتور لزوما باعث جلوگیری از ورود خودروهای لوکس نمی‌شود.

این استدلال اگرچه منطقی است، اما بسیاری از خودروهایی که با وضع این مصوبه از ورود به ایران منع شدند، خودروهای لوکس بودند. حالا با رای دیوان عدالت اداری خودروهای توقیف شده در گمرک باید آزاد شوند و از این پس این خودروها می‌توانند به ایران وارد شود.