ب ام و، با انتشار تصاویری از سری ۶ گرن کوپه، اعلام کرد که اولین مدل چهار در کوپه تاریخ این کارخانه را چند ماه دیگر در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی می‌کند و از سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه خواهد کرد. 
ب ام و آخرین کارخانه آلمانی است که پس از مرسدس بنز سی ال اس، فولکس واگن پاسات سی سی، پورشه پانامرا و آئودی A7، به فکر ساخت یک کوپه چهار در افتاد و بیست ماه پیش با نمایش کانسپتی از این ماشین در نمایشگاه خودرو پکن، علاقه‌اش برای ساخت این ماشین را اعلام کرد.
ظاهر ماشین بدون هیچ تغییری با مدل کوپه و روباز دو در سری شش ساخته شده است. برای جا دادن ردیف اضافه صندلی و درهای عقب، فاصله بین دو محور ۱۱۳ میلی‌متر بیشتر شده، طراحی سقف تغییر کرده و درهای جلو کمی کوچکتر شده است.

یکی از نقاط ضعف چهاردرهای کوپه، فضای تنگ سرنشینان عقب است و ب ام و تلاش کرده تا این نقطه ضعف را تا حد امکان کاهش دهد. برعکس مرسدس بنز سی ال اس که تنها برای چهار سرنشین طراحی شده، ب ام و امکان برای نشستن سه سرنشین در صندلی عقب را فراهم کرده. همچنین ردیف عقب را می‌توان خواباند تا جای بار صندوق عقب از ۴۶۰ لیتر به ۱۲۶۵ لیتر افزایش یابد. 
تنوع موتورهایی که برای این ماشین عرضه شده نسبت به مرسدس بنز کمتر است. این موتورها همان‌هایی است که در سری ۶ کوپه و روباز عرضه می‌شود. قوی‌ترین موتور هشت سیلندر با قدرت ۴۵۰ اسب بخار است که شتاب صفر تا صد کیلومترش ۴.۵ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. موتور دیگر شش سیلندر با قدرت ۳۲۰ اسب بخار و شتاب ۵.۴ ثانیه است. برای بازار اروپا هم یک موتور دیزل شش سیلندر ۳۱۳ اسب بخاری در نظر گرفته شده که با شتابی مشابه، مصرف سوختش تنها ۵.۵ لیتر در هر صد کیلومتر است. حداکثر سرعت این موتورها هم ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. 

قدرت موتور با یک جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود. ب ام و اعلام کرده که از ابتدای عرضه این ماشین دو مدل از سری M هم برای فروش عرضه خواهد شد. مدل‌هایی که قدرت رقابت با مرسدس AMG و پورشه پانامرا را خواهند داشت. 
از فهرست طولانی امکانات استانداردی که روی این خودرو عرضه می‌شود، می‌توان به صندلی‌های چرمی با تنظیم الکتریکی، و سیستم تهویه مطبوع دو کاناله اتوماتیک و چراغ‌های زنون اشاره کرد.
خریداران می‌توانند چراغ‌های LED و سیستم صوتی سوراند با مارک بنگ و اولفسن را هم برای این ماشین سفارش دهند. 
ب ام و همه امکانات تازه برای کمک به ایمنی بیشتر رانندگی را روی این ماشین عرضه می‌کند. سیستم پارک اتوماتیک خودرو، سیستم نمایش اطراف ماشین، سیستم کنترل حرکت ماشین بین دو خط و مراقبت از برخورد با ماشین‌ جلو از جمله این امکانات است. 

با وجود اینکه کلاس کوپه‌های چهار در در صنعت خودروسازی تازه است و علاقه به آن رو به افزایش است، اما به نظر می‌رسد با حضور خودروسازان آلمانی و آستون مارتین راپید، ب ام و برای کسب سهمی قابل قبول از این بازار کار ساده‌ای نداشته باشد. مرسدس بنز از سال ۲۰۰۴ با معرفی سی ال اس این کلاس از خودرو را به وجود آورد و اکنون دومین نسل از این ماشین را به بازار عرضه کرده است. 

این کارخانه همچنین در فکر عرضه یک مدل استیشن یا «شوتینگ بریک» از سی ال اس است که این کارخانه را یک قدم از خودروسازان دیگر جلوتر می‌برد. 
به جز مرسدس بنز، آئودی مهمترین رقیب ب ام و در این کلاس است. پورشه و آستون مارتین در یک سو و فولکس واگن در سوی دیگر مشتریانی متفاوت در رده قیمتی بالا و پایین این بازار را هدف گرفته‌اند، اما آئودی به طور مستقیم در پی همان مشتریانی است که ب ام و می‌خواهد گرن کوپه را به آن‌ها بفروشد.