برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یک خودروی آمریکایی مجوز واردات به ایران را دریافت کرد. خبرگزاری ایسنا گزارش کرده سازمان توسعه و تجارت مجوز واردات دو مدل ترکس (Trax) و آوئو (Aveo) از محصولات شورلت را به ایران صادر کرد.

زمزمه‌های ورود خودروسازان آمریکایی به بازار ایران از بعد از توافق هسته‌ای ایران شنیده می‌شد. دو هفته پیش هم اعلام شد شورلت ترکس در فهرست سواریهای مجاز برای واردات قرار خواهد گرفت و نام شرکت «سهام پژوهان مهر» به عنوان واردکننده این خودرو معرفی شد.

سهام پژوهان مهر در اوایل دهه نود شمسی تاسیس شده اما تاکنون فعالیتی در زمینه واردات خودرو نداشته است. این شرکت هیچ وب‌سایتی ندارد و مشخص نیست آیا ارتباطی با شورلت یا جنرال موتورز آمریکا دارد یا به عنوان یک واردکننده مستقل قصد دارد محصولات شورلت را به ایران وارد کند.

شورلت ترکس

براساس اطلاعات منتشر شده دو مدل آوئو هچ‌بک با موتور ۱۴۰۰ سی‌سی و شاسی بلند شهری ترکس با موتور ۱۸۰۰ سی‌سی قرار است به ایران وارد شود.

هر دو مدل بر روی یک پلتفرم ساخته شده است. پلتفرم «گاما ۲» توسط جنرال موتورز کره جنوبی طراحی شده است و مبنایی برای ساخت ماشین‌های کوچک در شرکت جنرال موتورز است.

مدل ترکس، شاسی بلند کوچکی است که در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شده است. طول ماشین ۴۲۴۸ میلی‌متر، عرضش ۱۷۷۶ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۶۴۷ میلی‌متر است. فاصله بین دو محور خودرو هم ۲۵۵۵ میلی‌متر است. شورلت ترکس از نظر ابعاد اندکی از داچیا داستر کوچکتر است.

فضای بار ماشین ۵۳۲ لیتر است که با خواباندن صندلی‌های عقب می‌توان آنرا به ۱۳۷۰ لیتر افزایش داد. وزن شورلت ترکس ۱۵۰۰ کیلوگرم است.

مدلی که قرار است به ایران بیاید قوی‌ترین موتور این مدل را دارد که با چهار سیلندر و حجم ۱۸۰۰ سی‌سی، ۱۴۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. گشتاور این موتور ۱۷۰ نیوتن-متر است. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ماشین ۱۱.۳ ثانیه و حداکثر سرعتش ۱۸۰ کیلومتر در ساعت اعلام شده است.

مصرف سوخت ترکس با این موتور ۷.۶ لیتر در هر صد کیلومتر در حالت دیفرانسیل جلو و ۸.۲ لیتر در هر صد کیلومتر در حالت دو دیفرانسیل است. مشخص نیست کدام مدل قرار است به ایران وارد شود. قیمت این خودرو هم معلوم نیست اما شورلت ترکس در بازار خلیج فارس با قیمت پایه حدود هفتاد میلیون تومان به فروش می‌رسد.

شورلت آوئو
مدل آوئو از سال ۲۰۱۰ به بازار آمد. این دومین نسل از این خودرو است که توسط جنرال موتورز کره جنوبی (دوو سابق) و با همکاری مهندسان اپل آلمان، هولدن استرالیا و شورلت در آمریکا ساخته شده است. برخلاف نسل اول آن که توسط ایتال دیزاین طراحی شده بود، نسل کنونی توسط «اوندره کوروماز» طراح هولدن استرالیا طراحی شده است که بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ در کره جنوبی کار میکرد.

کورماز هدفش ساخت یک ماشین با الهام از یک موتورسیکلت بود. به همین دلیل در اولین طرح از این خودرو چراغهای جلو گرد و شبیه به چراغهای موتور سیکلت طراحی شد. در فیس‌لیفتی که برای مدل سال ۲۰۱۵ انجام شد شکل چراغها تغییر کرد.

این خودرو با دو موتور ۱.۴ لیتری و ۱.۶ لیتری ساخته می‌شود که ظاهرا موتور ضعیف‌تر قرار است در بازار ایران عرضه شود. قدرت این موتور ۱۰۱ اسب بخار است که از طریق جعبه دنده پنج سرعته دستی یا شش سرعته اتوماتیک نیروی آن به چرخهای جلو منتقل می‌شود.

شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت این خودرو ۱۲.۳ ثانیه است و حداکثر سرعتش ۱۷۶ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی شش لیتر در هر صد کیلومتر است.

طول آوئو ۴۰۳۲ میلی‌متر، عرضش ۱۷۳۵ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۵۱۷ میلی‌متر است و فاصله بین دو محور خودرو هم ۲۵۲۵ میلی‌متر است. ظرفیت بار ماشین هم ۲۵۳ لیتر و وزن خودرو ۱۱۸۰ کیلوگرم است. ماشین به صورت استاندارد دو ایربگ در جلو و سیستم ترمز ضد قفل دارد.