نگین خودرو، نماینده رنو در ایران، عرضه تالسیما، سدان کارخانه فرانسوی را در ایران آغاز کرد. رونمایی از این خودرو در تالار وحدت تهران اما خبرسازتر از ورود این خودرو به بازار بود و با اعتراض گسترده هنرمندان روبرو شد.

نگین خودرو اعلام کرده است تا پایان امسال هزار دستگاه تالسیمان در ایران خواهد فروخت. قیمت این سدان از ۱۶۵ میلیون تومان تا ۱۷۹ میلیون تومان اعلام شده است.

سدان جدید رنو پارسال در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد. بعد از سالها ناکامی با مدل لاگونا، رنو تالیسمان را برای رقابت با خودروهایی نظیر کیا اپتیما، هیوندای سوناتا و تویوتا کمری به بازار عرضه می‌کند.

تالیسمان به معنای «طلسم» پیش از این برای مدلی چهار در در بازار چین استفاده شده بود، اما حالا این نام بر روی لوکس‌ترین خودروی کارخانه قرار داده شده است.

تالیسمان با موتور ۱.۶ لیتری بنزینی به بازار ایران عرضه می‌شود. از بین دو موتور بنزینی توربو که برای تالیسمان موجود است، این موتور قوی‌ترین است و ۲۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

حداکثر سرعت این خودرو ۱۴۳۰ کیلوگرمی، ۲۳۷ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن ۷.۶ ثانیه است. مصرف سوخت تالیسمان در شهر ۷.۵ لیتر در هر صد کیلومتر و در بزرگ‌ها ۴.۶ لیتر در هر صد کیلومتر است. مصرف سوخت ترکیبی شهر و جاده این خودرو ۵.۶ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است.

تالیسمان در هر کیلومتر ۱۲۷ گرم دی اکسید کربن تولید می‌کند و گنجایش باک ماشین ۵۱ لیتر است.

طول تالیسمان ۴۸۴۸ میلی‌متر، عرضش ۱۸۶۹ میلی‌متر و ارتفاع خودرو ۱۴۶۳ میلی‌متر است. فاصله بین دو محور تالیسمان ۲۸۰۸ میلی‌متر است.

درباره رنو تالیسمان [اینجا] بیشتر بخوانید.

تیتر روزنامه شهروند از مراسم رونمایی

تیتر روزنامه شهروند از مراسم رونمایی

رونمایی جنجالی

نگین خودرو تالیسمان را در تالار وحدت و با اجرای موسیقی کلاسیک ارکستر سمفونیک تهران رونمایی کرد. این کار با انتقاد شدید بخشی از هنرمندان روبرو شد. منتقدان می‌گویند تالار وحدت محل اجراهای «ممتاز» ایرانی است و نباید به این شکل از آن استفاده تجاری برده شود.

رامین صدیقی، مدیر نشر هرمس یکی از منتقدان، به خبرگزاری ایلنا گفت «سال‌ها پیش در همین روزها، کنسرت کوارتت انور براهم را در تالار وحدت روی صحنه بردند. بعد از آن من با خودم عهد کردم تا دیگر کنسرتی در تالار وحدت برگزار نکنم و این تصمیم به شرایط سالن ارتباط داشت؛ اما هیچ‌وقت تصور نمی‌کردم به‌زودی باید عهد کنم که حتی دیگر پایم را آنجا نگذارم.»

به گفته مدیر نشر هرمس «لایه‌های متحرک صحنه تالار وحدت که با ریل یا بالابر می‌توانند جابه‌جایی شوند، برای تحمل وزن مشخصی طراحی شده‌اند. در رویدادهای هنری، بار مرده در کل مساحت صحنه پخش است و فشار وزن بر هر محل عموما کمتر ١٠٠ یا ٢٠٠ کیلوگرم است. شاید سنگین‌ترین حجم متمرکز روی صحنه، محل استقرار پیانو باشد که قطعا کمتر از ۴٠٠ کیلوگرم است.»

«اما استقرار یک ماشین با بیش از یک تن وزن و تمرکز کل این وزن بر مساحتی محدود، اگر هم موجب تخریب آنی نشود؛ یقینا به کاهش استقامت و استهلاک شدید تجهیزات نگهدارنده صحنه منجر خواهد شد. اتصالات، صفحات صحنه و ریل‌ها با تکرار چنین فشارهایی به‌طورقطع از بین خواهند رفت.»

حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی، هم در مصاحبه‌ای این کار را «باورنکردنی» خواند و مدیر پیشین تالار وحدت گفت، تصمیم‌گیری درباره استفاده اینچنین از این تالار به دوره او برنمی‌گردد.

عکس بالای مقاله:‌ محمدرضا جنیدی فر – خبرگزاری ایلنا