کیا قصد دارد اسپرت‌ترین مدل خود را بعد از رونمایی در نمایشگاه ژنو در تابستان آینده به بازار عرضه کند. این خودرو نمونه تقویت‌شده کیا پروسید است و با موتور ۲۰۱ اسب بخاری به بازار عرضه خواهد شد. 
کیا برای اولین هچ‌بک اسپرت خود، جایی در بازار را هدف گرفته تا به طور مستقیم با هیچکدام از بزرگان این کلاس روبرو نشود. با این حال نزدیک‌ترین رقیب این خودرو از نظر قدرت موتور در کلاس هاچ‌بک‌های تقویت‌شده یا به اصطلاح «هات‌هچ» فولکس‌واگن گلف جی‌تی‌آی با قدرت ۲۱۷ اسب بخار است. 
قوی‌ترین خودروها در این کلاس اپل آسترا VXR با ۲۷۶ اسب بخار، رنو مگان با ۲۶۱ اسب بخار و فورد فوکوس اس‌تی با ۲۴۷ اسب بخار است. شاید کیا به این دلیل از رقابت با این خودروها منصرف شده، چون چنین ماشین‌هایی با قیمت بیمه و هزینه بسیار بالا فروش چندان زیادی ندارد. 
شتاب صفر تا صد کیلومتر پروسید جی‌تی ۷.۹ ثانیه است که اگر چه کمی از هیوندای ولستر توربو، خواهر خوانده‌اش، بیشتر است اما بیش از یک ثانیه با فولکس گلف جی‌تی‌آی فاصله دارد. 
ماشین با هشت چراغ ال‌ائ‌دی، سپر جلوی جدید و رینگ‌های ۱۸ اینچی با پروسید معمولی متمایز شده است. اگزوزها هم دوتایی شده است. داخل خودرو هم با صندلی‌های اسپرت ریکارو و فرمان و تودوزی چرم با دوخت قرمز تزیین شده است. 
اطلاعات فنی بیشتر هنوز منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد از نظر تزیینی و تکنولوژی بقیه این خودرو با کیا «پروسید ۴ تک» مشابه باشد که امکاناتی شامل نمایشگر ۷ اینچی، سیستم پارک خودکار و دوربین عقب را شامل می‌شود. 
قیمت ماشین هم معلوم نیست اما بدون شک طوری قیمت‌گذاری خواهد شد تا خریداران فولکس‌واگن گلف جی‌تی‌آی را به فکر وادارد. کیا اعلام کرده این خودرو را در کارخانه‌اش در اسلاوکی می‌سازد و مدل پنج در جی‌تی هم تا آخر سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه می‌کند.