در حالی که فولکس واگن اعلام کرده با واردات مدلهایش به زودی به بازار ایران خواهد آمد، یک مدیر وزارت صنعت می‌گوید این شرکت مجوزی برای واردات خودرو ندارد.

روزنامه دنیای اقتصاد از قول محسن صالحی‌نیا، معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش داده که ماموت خودرو که نماینده فولکس در ایران است تنها قرار است مدلهای شرکت آلمانی را تولید کند و اجازه واردات ندارد.

هنوز قرارداد ماموت خودرو و فولکس‌واگن برای تولید به سرانجام نرسیده است. آقای صالحی‌نیا به خبرنگاران گفته ماموت خودرو تا پایان شهریور فرصت دارد تا این قرارداد را نهایی کند.

خبر واردات فولکس‌واگن به ایران اولین بار توسط شرکت آلمانی و از طریق خبرگزاری رویترز منتشر شد. سایت دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی ایران هم مشخص کرده است ماموت خودروُ نماینده رسمی فولکس‌واگن در ایران تا سال ۱۴۰۰ مجوز واردات خودرو به ایران را دارد.

ماموت خودرو قرار است حدود دو هفته دیگر مدلهای فولکس واگن را در ایران رونمایی کند. گفته می‌شود شاسی‌بلند تیگوان و سدان پاسات از جمله اولین مدلهایی است که به بازار عرضه خواهد شد. قیمت این خوردوها هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. اما تخمین زده می‌شود که تیگوان با قیمت ۲۲۰ میلیون تومانی و پاسات حدود ۱۷۰ میلیون تومان عرضه شود.