بیست سال پس از عرضه اولین استیشن شاسی‌بلند ولوو، این کارخانه نسل تازه‌ای از این خودرو را بر روی پلتفرم جدید خود رونمایی کرد. نام این مدل وی‌۹۰ کراس کانتری است و براساس استیشن وی۹۰ ساخته شده است. وی۹۰ کراس کانتری در بین محصولات ولوو، فضای خالی بین استیشن وی۹۰ و مدل شاسی‌بلند اکس‌سی۹۰ را پر می‌کند.

ولوو می‌گوید تغییرات زیادی روی شاسی ماشین داده تا بتواند علاوه بر حفظ راحتی رانندگی در جاده، توانایی‌ عبور از مسیرهای ناهموار را هم به ماشین اضافه کند.

شاسی کراس کانتری شش سانتی‌متر بالا آمده و لاستیک‌ها هم عوض شده است. در این ویدیوی تبلیغاتی، مهندسان ولوو درباره این مدل جدید توضیح داده‌اند.

 

 

محبوب در آمریکا

این مدل اگرچه با توجه به آب و هوا و نیازهای طبیعت سوئد طراحی شده است، اما در بازارهای دیگر ، مخصوصا آمریکا هم بسیار محبوب است. قیمت وی۹۰ کراس کانتری از استیشن معمولی کمی گران‌تر است.

استیشن شاسی‌بلند ولوو از اوایل سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه خواهد شد. اطلاعاتی درباره قوای محرکه این ماشین منتشر نشده اما بعید است فرق چندانی با مدل استیشن داشته باشد. برنامه ولوو این است که در کنار فروش سالی ۳۰ هزار مدل استیشن، از این مدل هم سالانه بیست هزار دستگاه بفروشد.

مهمترین رقیب این خودرو آئودی A6 «آل‌رود» است که در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین استیشن‌های شاسی‌بلند در بازار است. مرسدس بنز هم در تدارک عرضه استیشن شاسی‌بلند کلاس ائی است و تا پایان سال ۲۰۱۷ به این جمع اضافه خواهد شد.